Orientierists Bertuks ieņem 24.vietu pasaules čempionāta garajā distancē 0

Latvijas orientierists Edgars Bertuks ceturtdien Zviedrijā ieņēma 24.vietu pasaules čempionāta garajā distancē.
Latvijas sportists distanci veica stundā, 49 minūtēs un 57 sekundēs, no uzvaru guvušā zviedra Ūlava Lundanesa atpaliekot par 16 minūtēm un 30 sekundēm.
Tikmēr 34.vietu ieņēma Andris Jubelis, kurš uzvarētājam zaudēja 23 minūtes un 43 sekundes.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Savukārt dāmām 47.vietā palika Laura Vīķe, kura finišēja pēc divām stundām, piecām minūtēm un 20 sekundēm, kamēr Inga Dambe pēc finiša tika diskvalificēta.
Par uzvarētāju kļuva mājiniece Tūve Aleksandešone, kurai Vīķe zaudēja 38 minūtes un 56 sekundes. Aleksandešonei šī bija jau otrā zelta medaļa sacensībās, jo viņa bija labākā arī vidējā distancē.

Otrdien vidējā distancē Dambe ieņēma 19.vietu, bet Vīķe ierindojās 31.vietā. Savukārt Bertuks vidējā distancē finišēja 26.vietā, bet Mārtiņš Sirmais palika vēl desmit pozīcijas zemāk.
Pasaules čempionāts noslēgsies sestdien ar stafešu mačiem.

Latvijas orientēšanās izlases galvenais treneris ir soms Jari Ikaheimonens, kurš par mērķi izvirzījis komandas atgriešanos starp astoņām labākajām pirmajā divīzijā, kas ļautu nākamajā pasaules čempionātā 2017.gadā Igaunijā vidējā un garajā distancē pieteikt pa trīs dalībniekiem.
Pēc diviem gadiem pasaules čempionāts notiks Latvijā. Sprinta sacensības tiks aizvadītas Rīgā, bet pārējie starti notiks Siguldas apkārtnē.

Bertuks 2012.gada pasaules čempionātā Šveicē kļuva par čempionu vidējā distancē, bet garajā distancē viņš izcīnīja bronzas medaļu, kuru ieguva arī gadu vēlāk Somijā.