Orientierists Bertuks zeltam pasaules čempionātā pievieno bronzu garajā distancē 0

Latvijas orientierists Edgars Bertuks ceturtdien izcīnīja trešo vietu Šveicē notiekošā pasaules čempionāta garās distances finālsacensībās.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Latvijas sportists, kurš otrdien vidējā distancē tika pie zelta godalgas, distanci veica stundā 39 minūtēs un 13 sekundēs, par četrām minūtēm un 31 sekundi atpaliekot no uzvaru izcīnījušā norvēģa Ūlava Lundaneša, bet otrajā vietā palikušajam šveicietim Matīasam Mercam latvietis piekāpās par mazāk nekā pusotru minūti.

Garās distances finālam Bertuks iepriekš kvalificējās ar pārliecinoši labāko rezultātu savā grupā.

Šī Latvijas orientieristiem ir otrā medaļa pasaules čempionātos. Pirmo valsts vēsturē Bertuks izcīnīja otrdien.

Vīriešu konkurencē garās distances finālā startēja arī Kalvis Mihailovs, kurš ierindojās 16.pozīcijā, bet sievietēm finālā startēja vienīgi Inga Dambe, kura izcīnīja 21.vietu.

Pasaules čempionāts noslēgsies sestdien ar stafetes sacensībām.