Kultūra
Kultūrpolitika

“Origo Summer Stage” – Dziesmu svētku kolektīvi no ārzemēm0

Foto: deju kopas “Aurora” facebook konts.

Svētdien, 8. jūlijā, plkst. 14 Dziesmu un deju svētku ietvaros uz “Origo Summer Stage” skatuves būs baudāms unikāls koncerts – ārzemju latviešu kolektīvu uzstāšanās tieši pirms došanās uz svētku noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē, informē t/c “Origo” komunikāciju speciāliste Ksenija Mirošņika.

Koncertā piedalīsies un skatītājus priecēs četri kolektīvi no dažādām pasaules valstīm – Brazīlijas latviešu koris, tautas deju kolektīvs “Luste” no Spānijas, tautas deju kopa “Aurora” no Somijas un tautas deju kolektīvs “Kastaņi” no Ukrainas. Dziesmu un deju svētku dalībnieki priecēs gan ar latviešu tautas dejām un dziesmām, gan ar eksotiskākām notīm – Brazīlijas un Spānijas dziesmām un dejām kolektīvu izpildījumā.

“Lielākajai daļai deju kopas “Aurora” dejotāju šie ir mūžā pirmie Dziesmu un deju svētki, tieši tāpēc ir ļoti gaidīti. Kolektīva darbību esam uzsākuši tikai pirms diviem gadiem un piedalīšanās Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkos ir bijis mūsu pirmais lielākais mērķis – esam priecīgi, to sasnieguši, jo dalība svētkos ir liels aizkustinājums. Piedalīšanās koncertā kopā ar citiem ārvalstīs dzīvojošiem latviešiem ir īpaša iespēja. Svētdienas koncertā Origo laukumā dejosim “Cimdu polku”, kas ir skatītāju iemīļota un kurā piedalās mūsu kolektīva jaunākie dejotāji – bērni. Savukārt otrā deja būs deju lieluzveduma “Māras zeme” repertuāra deju kolāža “Saved tos mājās pie Daugavas krastiem”. Svētku ietvaros Daugavas stadionā šo deju izpildīs tikai diasporas latviešu deju kolektīvi, tāpēc to dejosim arī svētdien – koncertā “Origo Summer Stage”,” stāsta Somijas deju kolektīva “Aurora” vadītāja Aiga Turuka.

LA.lv