×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. oktobris, 2012
Drukāt

Orkānā “Sendija” Karību salās 44 bojāgājušie

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Orkānā “Sendija” (“Sandy”), kas šonedēļ piemeklēja Karību jūras salas, ir gājuši bojā 44 cilvēki, sestdien paziņoja amatpersonas.

Lai gan visspēcīgāk orkāns plosījās Jamaikā, Kubā un Bahamu salās, vislielākais upuru skaits ir nabadzīgajā Haiti, kur daudzi cilvēki dzīvo nedrošos pagaidu mājokļos vai telšu pilsētiņās, kādās joprojām mitinās daudzi no tiem, kuri savas mājas zaudēja 2010.gada zemestrīcē.

Haiti, kur gandrīz nepārtraukti līst kopš otrdienas, ir izcēlušies plūdi, un bojāgājušo skaits ir sasniedzis 29.

Arī citās Karību jūrās salās orkāns ir izraisījis plūdus, sagrāvis ēkas, izgāzis kokus un elektrības stabus un nodarījis postījumus lauksaimniecības platībām.

Kubā ir gājuši bojā 11 cilvēki, pilnīgi vai daļēji sagrautas 5000 ēkas, bet vēl 30 0000 ēkām norauti jumti.

Dominikānas Republikā ir gājuši bojā divi cilvēki, Jamaikā viens cilvēks un Bahamu salās – viens cilvēks.

Pašlaik “Sendija”, kuras spēks sestdien uz neilgu laiku no orkāna samazinājās līdz tropiskajai vētrai, bet pēc tam tā atkal kļuva par orkānu, virzās uz ASV austrumkrastu. Paredzams, ka citu meteoroloģisko faktoru ietekmē vētras spēks vēlāk pieaugs un tā var kļūt par “supervētru”, kas var nodarīt lielus postījumus ASV štatos Virdžīnijā, Rietumvirdžīnijā, Pensilvānijā, Ņujorkā, Masačūsetsā un Ohaio.

Savienoto Valstu austrumkrasta iedzīvotāji gatavojas plūdiem, elektroapgādes pārtraukumiem un vietām arī lielam sniega daudzumam. No ASV jūras kara flotes bāzes Virdžīnijas štata Norfolkā, kas ir lielākā jūras kara flotes bāze pasaulē, ir izbraukuši jūrā visi kuģi, kas dodas prom no paredzamā orkāna maršruta. Vairākos štatos ir izsludināts ārkārtas stāvoklis un iedzīvotāji iepērk pārtikas krājumus.  Daudzi cenšas pirms termiņa nobalsot prezidenta vēlēšanās, kas paredzētas 6.novembrī. ASV viceprezidents Džo Baidens ir atcēlis savu dalību sestdien Virdžinijas štata Virdžīnijabīčā paredzētajā priekšvēlēšanu pasākumā, lai netraucētu vietējām amatpersonām gatavoties vētrai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+