×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. novembris, 2016
Drukāt

Orkāns “Otto” prasa deviņu cilvēku dzīvības Kostarikā

Foto - LETA/REUTERSFoto - LETA/REUTERS

Orkāns “Otto”, kas pēc plosīšanās Centrālamerikā piektdien devās uz Kluso okeānu, ir prasījis vismaz deviņu cilvēku dzīvības Kostarikā un nodarījis miljoniem eiro lielus zaudējumus, paziņoja šīs valsts amatpersonas.

Kostarikas prezidents Luiss Giljermo Soliss izsludināja trīs dienu sēras, sākot ar nākamo pirmdienu.

Kaimiņvalstī Nikaragvā nav ziņots par šī orkāna upuriem, bet ir nodarīti postījumi desmitiem māju zemos rajonos.

Orkāns “Otto” lika izsludināt augstāko trauksmes līmeni abās valstīs, kad tas ceturtdien no Karību jūras sasniedza sauszemi Nikaragvas dienvidaustrumos, atnesot vējus ar stiprumu līdz 49 metriem sekundē.

No Nikaragvas orkāns ieradās Kostarikā, pakāpeniski zaudējot spēku. Piektdien tas jau bija degradējies par tropisko vētru un devās uz Kluso okeānu. Ir gaidāms, ka tas turpinās kļūt vājāks, paziņoja ASV Nacionālais orkānu centrs.

Pirms “Otto” kļuva par orkānu, tas otrdien kā tropiskā vētra prasīja trīs cilvēku dzīvības Panamā.

No deviņiem Kostarikā bojāgājušajiem ir atrasti astoņi. Pieci zaudēja dzīvību Upalas pilsētā pie Nikaragvas robežas, bet pārējie četri – Bagasesas pilsētā.

Kostarikā dažās stundās nolija viena mēneša nokrišņu norma, un autoceļiem tika nodarīti zaudējumi apmēram 7,5 miljonu eiro apmērā.

Ceturtdien apmēram vienlaikus ar orkāna ierašanos notika 7,0 magnitūdu zemestrīce, kuras dēļ Nikaragva un Salvadora izsludināja brīdinājumus par cunami, bet drīz tos atcēla.

Zemestrīcē gāja bojā viens cilvēks Nikaragvā, nomirstot ar sirdslēkmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+