Mobilā versija
+6.1°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Orķestris, kam māte – Baltijas jūra

Jervi

“Baltijas jūra ir devusi dzīvību Baltijas filharmoniskajam orķestrim, un šī jūra ir mūsu mājas pagalms,” tik tēlaini paša vadītā jaunizveidotā Baltijas valstu mūziķu kolektīva būtību raksturojis no slavenās igauņu diriģentu un mūziķu dinastijas nākušais jaunais harismātiskais diriģents Kristjens Jervi (attēlā).

Jau sestdien, 16. aprīlī, plkst. 19 Baltijas filharmoniskais orķestris (BFO) kāps uz Liepājas koncertzāles “Lielais Dzintars” Lielās zāles skatuves savas inaugurācijas tūres koncertā. Pro­grammā būs Sibēliusa, Perta, Stravinska un Gelgotas skaņdarbi, bet pasaulslavenais gruzīnu pianists Aleksandrs Toradze skaņu dejā ietērps Prokofjeva mūziku.

Baltijas filharmoniskais orķestris apvieno 80 labākos orķestru mūziķus no desmit Baltijas jūras reģiona valstīm – Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Krievijas un Zviedrijas. Tā vadītājs un muzikālais direktors Kristjens Jervi ir igauņu zvaigžņotās dinastijas jaunākais pārstāvis – leģendārā igauņu mūzikas patriarha Nēmes Jervi dēls un Pāvo Jervi brālis. Viņa vadībā BFO skaņu tērpā ieģērbj plašu repertuāru no visa Baltijas reģiona – gan klasikas meistardarbus, gan īpašus jauno komponistu radītus darbus, lai godinātu reģiona kultūras dažādību.

“Tā ir mūzika, kas liek jums sajust ziemeļblāzmu, ledu, aukstu vēju, mežus, neticamo sajūtu, ielecot ezerā,” šādi Kristjans Jervi raksturo BFO “Baltijas jūras ainavu” tūres repertuāru, kura pamatā ir Baltijas reģiona komponistu darbi, ko iedvesmojusi daba.

BFO piedzimis no Baltijas jauniešu filharmoniskā orķestra, ko 2008. gadā nodibināja “Usedom” mūzikas festivāls un “Nord Stream AG”. 2015. gadā tas saņēma Eiropas Kultūras balvu.

 

Baltijas filharmoniskā orķestra tūres koncerti

Lietuvā – 15. aprīlī.

Latvijā (Liepājā) – 16. aprīlī.

Igaunijā (Tallinā) – 18. aprīlī.

Somijā (Helsinkos) – 19. aprīlī.

Krievijā (Sanktpēterburgā un Maskavā) – 21. un 23. aprīlī.

Pievienot komentāru

Milzīga atbildība, spēlējot mūsu pagātni. Aktrise, skatuves runas pasniedzēja Ruta Vītiņa1. novembrī "Dirty Deal Teatro" pirmizrādi piedzīvos režisora Dāvja Auškāpa un dramaturģes Ingas Gailes veidotā izrāde "Tēvs varonis '69".
Draugiem Facebook Twitter Google+