×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. marts, 2016
Drukāt

Orķestris “Rīga” Lieldienu laikā gaidīs uz diviem koncertiem

Pubicitātes fotoPubicitātes foto

Lieldienu laikā orķestris “Rīga” klausītājus gaidīs uz diviem koncertiem – uz Lielās Piektdienas koncertu Sv. Pētera baznīcā un interaktīvu pasākumu ģimenēm ar bērniem “Orķestromīma” Otrajās Lieldienās 28. martā Lielajā ģildē, LA.lv pavēstīja orķestra mārketinga speciāliste Linda Ausēja.

Otrās Lieldienas, 28. martā, Orķestris “Rīga” aicina pavadīt, jautri darbojoties Lielajā ģildē interaktīvā pasākumā “Orķestromīma”. Pasākums tapis, sadarbojoties Orķestrim “Rīga” un Rīgas Pantomīmai. Laikā no plkst. 15.30 ģimenes ar bērniem būs gaidītas uz darbošanos pantomīmas meistarklasēs un dažādās radošās darbnīcās Lielās ģildes telpās.

Interesenti varēs iejusties mīmu lomā, atklājot emocijas ar kustību palīdzību, stilisti grima meistardarbnīcās Lieldienu noskaņās radīs iespēju mazajiem dalībniekiem ar viegla grima palīdzību pārtapt dažādos tēlos. Savukārt foto stūrītī ikviens varēs iemūžināt sevi jauniegūtajā tēlā un kopā ar mīmiem.

Pēc aktīvas darbošanās plkst.17 Lielās zāles durvis vērsies atraktīvam koncertam, kur uz skatuves, viens otru papildinot, saspēlēsies Orķestris “Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā un Rīgas Pantomīmas ansamblis.

Uz pasākumu “Orķestromīma” Otrajās Lieldienās interesentiem jāsaņem bezmaksas ielūgumi. Tos iespējams saņemt no 21. marta Kronvalda bulvārī 8. 1.stāvā, laikā no plkst.12 – 14.

Lielās Piektdienas koncerts 25. martā plkst.17 notiks Rīgas Sv. Pētera baznīcā, biļetes uz to beigušās stundas laikā. Koncertā orķestris “Rīga” kopā ar kopkori diriģenta Andra Veismaņa vadībā atskaņos Hektora Berlioza “Sēru un triumfa simfoniju”, taču īpašs notikums būs jaunā latviešu komponista Jēkaba Jančevska tieši šim pasākumam radītā opusa “Klusiņām jūra tek” pirmatskaņojums. Komponists Jēkabs Jančevskis atzīst, ka šis ir viņa pirmais skaņdarbs pūtēju orķestrim un liels izaicinājums bijis pūtēju orķestra skanējumam pievienot kokles skaņas. “Skaņdarbs ir par tiem, kas pirms aptuveni 70 gadiem lopu vagonos un par tiem, kas šodien 300 000 ārpus Latvijas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+