×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

Orķestris „Rīga” piedāvā „saldo dzīvi”

ork_riga_100120132

10. februārī Lielajā Ģildē notiks koncerts „La Dolce Vita”. Tuvojoties Valentīndienai, klausītājiem tiek piedāvāta Nino Rotas kinomūzika, dziesmas no A. Bočelli un L. Pavaroti repertuāra un neapolitāņu dziesmas.

Solisti Ilona Bagele, Andris Ludvigs un Ingus Pētersons. Diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Biļetes pieejamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs.
Belcanto zemē Itālijā, līdzās klasiskai operas mākslai, lielā cieņā ir labskanīgas melodijas, kuras sacerējuši komponisti dažādos gadsimtos. Vissenākā neapolitāņu dziesma, kas skanēs koncertā „La Dolce Vita”, ir sacerēta 1835. gadā – Teodoro Kotrau „Santa Lucia”. Tai līdzās di Kapuā „O sole mio” (1898), Gastaldones „Musica proibita” (1881) un virkne citu populāru neapolitāņu dziesmu, kuras dziedās Ilona Bagele un Andris Ludvigs.
Koncerta otrajā daļā skanēs mūsdienām tuvāku laiku mūzika no Andrea Bočelli repertuāra, sākot ar Biksio „Mamma”(1941), ko dziedās Ingus Pētersons. Tai sekos dziesmas un dueti „Caruso” (1986), „Vivo per lei” (1995), „The Prayer” (1999) un „Because We Believe” (2006). Koncerta noslēgumā visi trīs solisti atskaņos Sartori „Con te partiro” (1995), kas pazīstama ar nosaukumu „Time To Say Goodbye”.
Programmu vienos Nino Rotas skaņdarbi – svīta no mūzikas kinofilmai „La Strada”, melodijas no filmām „Klauni”, „Amarkords” un „Romeo un Džuljeta”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+