Mūzika

Orķestris „Rīga” vasaras sezonā koncertēs Cēsīs un Rīgā 16

foto – publicitātes2013. gada vasarā Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” uzstāsies nozīmīgos kultūras pasākumos – Rīgas svētkos augustā, Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos jūlijā, Cēsu Mākslas festivālā jūnijā, kā arī sniegs garīgās mūzikas koncertu Rīgas Domā. Šīs vasaras lielākajā notikumā – XXV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos – Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” piedalīsies Noslēguma koncertā „Līgo” Mežaparka estrādē un Svētku gājienā, kur tradicionāli orķestrim „Rīga” ir gods uzsākt Rīgas pilsētas kolektīvu gājienu kopā ar Rīgas vadību un Rīcības komiteju. Savukārt 10. augustā Rīgas Domā orķestris „Rīga” saviem klausītājiem sniegs iespēju dzirdēt vienu no skaistākajiem un romantiskākajiem garīgās mūzikas lieldarbiem – franču komponista Šarla Guno Svētās Cecīlijas Svinīgo mesu. Atskaņojumā piedalīsies Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, orķestris „Rīga”, solisti Aira Rūrāne, Viesturs Jansons, Krišjānis Norvelis un diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Rīgas Doma kasē, „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Rīgas svētku programmā 17. augusta vakarā ir iekļauts Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” koncerts „La Dolce Vita” ar dziesmām no Andrea Bočelli repertuāra, neapolitāņu melodijām un Nino Rotas kinomūziku. Šai koncertā solisti būs Ilona Bagele, Ingus Pētersons un Andris Ludvigs, turklāt mūziku papildinās Uģa Brikmaņa videoprojekcijas. Vairāk informācijas – www.rigassvetki.lv. Bet jau pēc dažām dienām, 30. jūnijā, orķestris „Rīga” pirmo reizi piedalīsies Cēsu Mākslas festivālā ar koncertu „Raimonds Pauls un itāļu kinomūzika”. Diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā Cēsu pils parka estrādē tiks atskaņoti Dž. Rosīni, Dž. Bārnsa skaņdarbi un N. Rotas komponētie skaņu celiņi, bet otrajā daļā piedalīsies maestro Raimonds Pauls kā komponists un pianists. Skanēs divi instrumentāli opusi, kuri tika atjaunoti un celti dienas gaismā 2012. gadā orķestra „Rīga” 40 gadu jubilejas koncertā „Mūzika iedvesmai” – 1967. gadā sacerētā R. Paula džeza svīta „Melnās krāsas” un 1964. gadā tapusī Rapsodija klavierēm un orķestrim. Skanēs arī R. Paula vokālās kompozīcijas Ilonas Bageles un Daumanta Kalniņa izpildījumā, kā arī melodija no kinofilmas „Ilgais ceļš kāpās” ar Oskara Petrauska saksofona solo. Vairāk informācijas – www.cesufestivals.lv.

2013. gada vasarā Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” uzstāsies nozīmīgos kultūras pasākumos – Rīgas svētkos augustā, Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos jūlijā, Cēsu Mākslas festivālā jūnijā, kā arī sniegs garīgās mūzikas koncertu Rīgas Domā.

Šīs vasaras lielākajā notikumā – XXV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos – Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” piedalīsies Noslēguma koncertā „Līgo” Mežaparka estrādē un Svētku gājienā, kur tradicionāli orķestrim „Rīga” ir gods uzsākt Rīgas pilsētas kolektīvu gājienu kopā ar Rīgas vadību un Rīcības komiteju.
Savukārt 10. augustā Rīgas Domā orķestris „Rīga” saviem klausītājiem sniegs iespēju dzirdēt vienu no skaistākajiem un romantiskākajiem garīgās mūzikas lieldarbiem – franču komponista Šarla Guno Svētās Cecīlijas Svinīgo mesu. Atskaņojumā piedalīsies Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, orķestris „Rīga”, solisti Aira Rūrāne, Viesturs Jansons, Krišjānis Norvelis un diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Rīgas Doma kasē, „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.
Rīgas svētku programmā 17. augusta vakarā ir iekļauts Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” koncerts „La Dolce Vita” ar dziesmām no Andrea Bočelli repertuāra, neapolitāņu melodijām un Nino Rotas kinomūziku. Šai koncertā solisti būs Ilona Bagele, Ingus Pētersons un Andris Ludvigs, turklāt mūziku papildinās Uģa Brikmaņa videoprojekcijas. Vairāk informācijas – www.rigassvetki.lv.
Bet jau pēc dažām dienām, 30. jūnijā, orķestris „Rīga” pirmo reizi piedalīsies Cēsu Mākslas festivālā ar koncertu „Raimonds Pauls un itāļu kinomūzika”. Diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā Cēsu pils parka estrādē tiks atskaņoti Dž. Rosīni, Dž. Bārnsa skaņdarbi un N. Rotas komponētie skaņu celiņi, bet otrajā daļā piedalīsies maestro Raimonds Pauls kā komponists un pianists. Skanēs divi instrumentāli opusi, kuri tika atjaunoti un celti dienas gaismā 2012. gadā orķestra „Rīga” 40 gadu jubilejas koncertā „Mūzika iedvesmai” – 1967. gadā sacerētā R. Paula džeza svīta „Melnās krāsas” un 1964. gadā tapusī Rapsodija klavierēm un orķestrim. Skanēs arī R. Paula vokālās kompozīcijas Ilonas Bageles un Daumanta Kalniņa izpildījumā, kā arī melodija no kinofilmas „Ilgais ceļš kāpās” ar Oskara Petrauska saksofona solo. Vairāk informācijas – www.cesufestivals.lv.

LA.lv