×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

ORLAN par ORLAN: cik maksā mākslinieces skūpsts?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 6. novembrī, plkst. 16 Latvijas Mākslas akadēmijas aulā notiks lekcija “ORLAN par ORLAN”: tikšanās ar leģendāro un provokatīvo franču mākslinieci ORLAN, portālam LA.lv atgādināja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Raita.

Lekcijā ORLAN pastāstīs par savas daiļrades galvenajiem kredo, analizēs savus nozīmīgākos pēdējo gadu darbus, kā arī pastāstīts par nesen atklāto izstādes projektu Mišela Reina galerijā Parīzē – “ORLAN maskas. Pekinas opera, sejas dizains un paplašinātā realitāte”.

Tikšanās ar ORLAN Latvijas Mākslas akadēmijā ievadīs bagātīgu mākslinieces radošajai darbībai veltītu pasākumu ciklu, kas tapis sadarbībā ar Francijas Institūtu Latvijā. No 8. novembra līdz 2015. gada 25. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) būs skatāma vērienīga Eiropas kultūras galvaspilsētas izstāde “ORLAN – Francijas laikmetīgās mākslas ikona. Le plan du film un citi scenāriji”.

Izstāde norisināsies ne tikai muzejā, bet arī pilsētvidē – ar provokatīviem reklāmas plakātiem un speciālu video performanci festivāla “Staro Rīga” laikā. Izstādes atklāšanas dienā plkst. 15 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisināsies publiskā diskusija “Māksla un kino”. Sarunā piedalīsies māksliniece ORLAN, kā arī kino un mākslas eksperti no Francijas un Latvijas. Diskusiju vadīs Arnis Rītups.

Izstāde top ar mērķi rosināt sabiedrību uz diskusijām un vērtību pārvērtēšanu. ORLAN provokatīvā personība var palīdzēt labāk izprast laikmetīgās mākslas daudzveidīgo spektru, aicinot Latvijas mērķauditoriju paraudzīties uz dzīvi no cita skatupunkta, raisot emocijas un pārdzīvojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+