×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Osakars Melbārdis: „Tie bija mani stabilākie braucieni karjerā”

AFP/LETAAFP/LETA

Latvia-1 two-man bobsleigh pilot Oskars Melbardis (L) and brakeman Daumants Dreiskens react after the Bobsleigh Two-man Heat 4 and final run at the Sliding Center Sanki during the Sochi Winter Olympics on February 17, 2014. AFP PHOTO / LEON NEAL

Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens Soču olimpisko spēļu divnieku sacensībās izcīnīja piekto vietu, ielaužoties šī sporta veida elitē un sasniedzot savu sezonas labāko rezultātu.

Treniņbraucienos Sanku trasē Melbārdis tīri trasi nevarēja izbraukt nevienā braucienā, taču četros sacensību braucienos nobrauca lieliski. Trīsreiz Melbārdis un Dreiškens savu bobu iestūma visātrāk (pirmajā braucienā uzstādīja trases rekordu – 4,78 sekundes), vienreiz ar otro labāko starta laiku. Ja medaļas dalītu pēc trases otrā sektora, proti tās vidū, mūsējiem būtu medaļas – tur viņiem bija piektais, otrais un divreiz trešais rezultāts. Diemžēl ar labu startu un labu braukšanu nepietiek, lai izgrieztu pogas pasaules varenajiem. Vēl nepieciešama konkurētspējīga un nevainojami slīdoša tehnika. Trases lejasgalā Melbārža bobs neslīdēja tik labi kā konkurentiem, arī sīkas braukšanas niansītes lika klāt sekunžu simtdaļas. Vīri atzina, ka tehnika divniekos nav īsti konkurētspējīga. Tikai 0,21 sekunde līdz bronzas medaļas ieguvējam amerikānim Holkombam, priekšā vēl tikai šveicietis Hefti un divas krievu ekipāžas. Tā jau ir elite, kurā ielauzies Melbārdis. Turklāt viņš bobsleja pasaulē joprojām ir jaunais, brauc tikai ceturto gadu.

Ja turpinām analizēt laikus pēc tās pašas otrās trases sekcijas, tad Sočos nepārspējamais mājinieks Zubkovs tur tikai reizi bija labāko trijniekā. Vai ceturto vietu izcīnījušais vēl viens krievs Kasjanovs – startā no 13. līdz 18. vietai, distances vidū trīsreiz ārpus desmitnieka, finišā – divreiz otrais. Gluži kā skeletonā Tretjakovs, arī te krievi ne tikai labi brauca, bet lieliski zināja ledus īpatnības un viņu slieces slīdēja daudz labāk kā citiem.

„Piekrītu, ka ar piekto vietu var apsveikt. Nesmaidu, jo esmu noguris, bet tie bija manas karjeras četri stabilākie braucieni. Viss, kas bija iekšā, tika atdots trasē pēc labākās sirdsapziņas. Jā, droši vien konkurentiem bobs labāk slīdēja, arī pieredze un meistarība ir lielāka.  Divniekos, lai cerētu uz labu vietu, mēs kļūdīties nedrīkstam vispār,” atzina Oskars Melbārdis. „Nav iemeslu bēdāties, sanāca četri stabili braucieni. Mājinieki te bija ārpus konkurences, kādi uzvārdi priekšā. Šosezon mums augstākā vieta bija piektā Kanādā, tagad to atkārtojām. Ja tikpat stabili izdosies nobraukt četriniekos, kur mums ir konkurētspējīgāka tehnika, viss būs normāli,” cer Daumants Dreiškens.

Olimpisko spēļu debitanti Oskars Ķibermanis un Vairis Leiboms izcīnīja 16. vietu, lai gan paši bija cerējuši būt augstāk. „Gribēju labāk, bet rezultāts ir tāds. Ātrāk pabraukt nevarējām. Trešais brauciens pašam patika, bet biju cerējis grozīties ap pirmo desmitnieku. Tehnikā vainu nemeklēšu, jātrenējas vairāk, jāmācās. Centīšos labāk nobraukt četrinieku sacensībās., sprieda Ķibermanis.

Bobsleja četrinieku sacensības notiks nedēļas nogalē, Soču olimpiskie čempioni tiks noskaidroti svētdien neilgi pirms hokeja fināla un noslēguma ceremonijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+