×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Osipovam par karoga zaimošanu – simt stundu piespiedu darba (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Par dzimto valodu!" biedrs Jevgēņijs Osipovs.

Krimināllietā par valsts karoga zaimošanu partijas “Par dzimto valodu!” līderim Jevgēņijam Osipovam piespriestas 100 stundas piespiedu darba, aģentūru LETA informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Pilns motivētais spriedums krimināllietā būs pieejams 10. jūnijā. Pēc tam to desmit dienu laikā varēs pārsūdzēt.

Apsūdzība Osipovam tika celta pēc Krimināllikuma 93.panta, kurā paredzēta kriminālatbildība par to, ka persona ir norāvusi, saplēsusi, salauzusi vai iznīcinājusi Latvijas valsts karogu, kā arī par citādu valsts simbolu zaimošanu. Krimināllikumā par šādām darbībām paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Apsūdzība liecina, ka Osipovs 2013. gada 12. novembrī sociālajā tīklā, pievienojot zaimojošus komentārus krievu valodā, publicēja Latvijas valsts karoga attēlu, kas lietots dekoratīvos nolūkos un kuram saskaņā ar likumu ir valsts simbola statuss. Kā norāda prokuratūra, ar šādu savu rīcību, minēto tekstu ievietojot tīmekļa vietnē, kas ir pieejama tūkstošiem reģistrēto lietotāju, Osipovs publiski zaimojis karogu kā Latvijas valsts simbolu, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Osipovs savu vainu nozieguma izdarīšanā neatzina.

Jau ziņots, ka Osipovs 2013. gadā valsts svētku laikā sociālajā vietnē “Facebook” ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu “figņu”. Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam izmantot pie apģērba lentīti “puvušu asiņu krāsā”. Osipova izteikumi izraisīja plašu nosodījumu sociālajos tīklos.

Kriminālprocesu par Osipova rīcību sāka Drošības policija. Ar iesniegumu Drošības policijā izvērtēt Osipova rīcību bija vērsies Vidzemes Augstskolas Politoloģijas programmas students, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK biedrs (VL-TB/LNNK) Artis Spertāls.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. nemīlu visāādus Mozu un Jahvi atmetušos krievjjūdus – un arī farizejiskus tūdaliņus

  esmu katolis – ja misē priesteris ņem rokā maizi un saka “… tā ir mana miesa..” TAS IR SAKRAMENTS – SVĒTUMS – es esmu izdarījis apzinatu izvēli tam ticēt – nebiens man nav bijis spējigs uzspiest ticību …

  ja to dara kāds cits un ne baznīcā tā ir mērkaķošanās bez sekām — ….

  ananaloģiski – ja KRĀSAINU lupatu (VAI JEBKO CITU) rokā ņems persona kura pilnvarota teikt “tā ir Latvijas Republika” – tas ir nopietni – bet man vēl ir jātic ka tas tā arī ir, man jatic ka eksistē tāda lieta kā valsts -ko jūs ar mani padarīsiet ja es pazinošu ka negribu ticēt, ne zināt ,ne tāda hipotēze par LV man nav vaqjadzīga (normals agnosticisms manuprāt) – ticība Jēzum un baznīcas bazīcai ir MANA PERSAONĪGA IZVĒLE –

  Esmu samaitats ar matemātiku – ” … tagad pārejam uz citiem apzīmejumiem N kunga dotajai formulai ” – šobrīd es tā aprakstu , šovrīd man tā ērtāk

  bet ja man fantomus zombē galvā – mēģinot iestāstīt ka simbols (lai tas Dievu bai valsti simbolizētu kādam) ir kautkas vērtīgs – es arī teikšu – “tā ir figņa” – – pati valsts ir figņa – KONCEPTS , ticības objekts. ideja. fantoms ar kuru bērnus biedē – tarakāns galvā kurš zina kā ir pareizi ( un ja tādi tarakani ir daudz tad veselo saprātu vairs nevajag)

  policists, prokurors . tiesnesis, bende ,ierednis … tie nav valsts – tie ir cilvēki … ar tarakaniem galvās.

  Nesamaitāti bērneļi nereti ir sakarīgāki – … svētdienas skolā katehēte rāda uz kartiņu ar zivi vai jēriņu vai dajebko no tās simbolu sērijas un ar putān uz lūpam zombē -“tas ir Jēzus, tas ir Dievs” . Bet bērnelis ietierpīgi turpina lietot veselo saprātu -“tā ir bilde uz papīra” .

  • Ja esi slikti izgulējies, tad vari rakstīt, ko vēlies, tikai nespied lūdzu taustiņu “Nosūtīt”. Vai Tev, kā ortodoksālam kristietim Jēzus un krusts ir “figņa”? Ne viens ar Tevi neko netaisās darīt. Dzīvo saskaņā ar dievu un mīli savus brāļus un māsas, kaut arī viņi ir ne mazāk grēcīgi, kā Tu pats savā vīzdegunībā cenšoties pacelties virs sabiedrības.

 2. Kad to Osipovu izsūtīs no Latvijas??!

  • manuprāt nekad –

   demokrātiska republika ( tipa poilicejiskā Francija) ir priecīga pat par melnu salašņu no Āfrikas ja tikai tas labprātīgi vai piespiedu kārtā kā derīgs kustonis , kā numurēts valsts īpašums , kaut vai tikai atrodoties šeit attaisnos valdības eksistenci un tās aktivitātes “rūpēs par tautu” .

 3. Nu, kāpēc nevar šādus nelaimīgos, kuri figviņzin kāpēc dzīvo ienīstā zemē, starp ienīstiem cilvēkiem, iesēdināt vāģi un aiztransportēt līdz Zilupei. Ja cilvēks dzīvo šādos apstākļos, viņš visticamāk vemdams pilda kādu uzdevumu, no kura nav varējis atsacīties. Ilgas pēc dzimtenes viņu smacē nost. Aiz naida pret Latviju viņš vienā dienā pārsprāgs, apdraudēdams apkārtējos. Aizvāciet taču reiz šitos tipus no Latvijas zemes!

 4. Nu labi, ka vismaz šāds mīksts sodiņš piespriests Latvijas karoga zaimotājam. Interesi, kādu darbiņu tad Osipovs darīs un kas viņu uzraudzīs, lai nešmaucas?

 5. Pie kauna staba un uz utaino zemi.

 6. Par maz – uz visu mūžu!

 7. tas priecē!

Draugiem Facebook Twitter Google+