×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Osipovs neatzīst savu vainu valsts karoga zaimošanā; spriedumu pasludinās rīt

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Liepājas tiesa rīt, 27.maijā, plkst.10.50 pasludinās spriedumu krimināllietā, kurā partijas “Par dzimto valodu!” līderis Jevgēņijs Osipovs tiek vainots valsts karoga zaimošanā, informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Osipovs šodien, izmantojot tiesības uz pēdējo vārdu, tiesā norādījis, ka neuzskata savu rīcību par karoga zaimošanu un savu vainu neatzīst.

Kā ziņots, iepriekš Liepājas tiesa šajā lietā nopratinājusi vairākus lieciniekus, tostarp vienu no partijas “Par dzimto valodu!” un biedrības “Russkaja zarja” (“Krievu rītausma”) līderiem Illarionu Girsu.

Apsūdzība Osipovam celta pēc Krimināllikuma 93.panta, kurā paredzēta kriminālatbildība par to, ka persona ir norāvusi, saplēsusi, salauzusi vai iznīcinājusi Latvijas valsts karogu, kā arī par citādu valsts simbolu zaimošanu. Krimināllikumā par šādām darbībām paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Apsūdzība liecina, ka Osipovs 2013.gada 12.novembrī sociālajā tīklā, pievienojot zaimojošus komentārus krievu valodā, publicēja Latvijas valsts karoga attēlu, kas lietots dekoratīvos nolūkos un kuram saskaņā ar likumu ir valsts simbola statuss. Kā norāda prokuratūra, ar šādu savu rīcību, minēto tekstu ievietojot tīmekļa vietnē, kas ir pieejama tūkstošiem reģistrēto lietotāju, Osipovs publiski zaimojis karogu kā Latvijas valsts simbolu, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Pēc apsūdzības izsniegšanas Osipovs savu vainu nozieguma izdarīšanā neatzina.

Jau ziņots, ka Osipovs 2013.gadā valsts svētku laikā sociālajā vietnē “Facebook” ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu “figņu”. Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam izmantot pie apģērba lentīti “puvušu asiņu krāsā”. Osipova izteikumi izraisīja plašu nosodījumu sociālajos tīklos.

Kriminālprocesu par Osipova rīcību sāka Drošības policija. Ar iesniegumu Drošības policijā izvērtēt Osipova rīcību bija vērsies Vidzemes Augstskolas Politoloģijas programmas students, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK biedrs (VL-TB/LNNK) Artis Spertāls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+