Ekonomika
Viedokļi

Ošlejs: Latvijā nodokļi tiek tērēti labi, e-pārvalde ir izcila16


Jānis Ošlejs
Jānis Ošlejs
Foto – LETA

“Es domāju, ka Latvijā nodokļi tiek ļoti labi iztērēti. Un, darbojoties daudzās pasaules valstīs, saskaroties ar valsts pārvaldi, es pilnīgi noteikti varu teikt, ka Latvijā e-pārvalde ir izcilā līmenī. Mēs esam tālu priekšā daudzām pasaules valstīm,” ekonomists Jānis Ošlejs apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot Latvijas ekonomisko situāciju un jaunieviesto nodokļu reformu.

J.Ošlejs raidījumā norādīja, ka uzskats par to, ka nav skaidrs, kā tiek iztērēta nodokļu nauda, ir maldīgs. “Es nedomāju, ka ir pareizi teikt, ka mēs nezinām, kur nodokļi tiek iztērēti – tie tiek iztērēti pensijām, ceļu būvēm, skolām, visam pārējam. Es tiešām nevaru piekrist mītam, kas tiek izplatīts – ka mēs nezinām, kur tā nauda tiek tērēta, ka viss ir slikti un nepareizi,” sacīja J.Ošlejs.

Ekonomists pozitīvi vērtē arī jauno nodokļu reformu: “Es domāju, ka šī nodokļu reforma ir laba. Lielākā tiesa cilvēku piekrīt, ka šī nodokļu reforma varētu uzlabot Latvijas ekonomiku, peļņas reinvestēšanas apjomus, ekonomikas izaugsmi.”

Saistītie raksti

J.Ošlejs uzskata, ka reformas pieņemšana liecina par to, ka valsts aktīvi domā par to, kā pilnveidot ekonomiku, nevis akli reaģē tikai brīžos, kad jau ir problēmas. “Man patīk tas, ka mēs vienreiz izdomājām konceptu, kā uzlabot nodokļus, bija vīzija, mēs sanācām kopā, saņēmāmies, izdarījām, noreformējām, uztaisījām kaut ko savādāku. Tas nenotika reaktīvi vai tāpēc, ka kāds piespieda,” skaidroja ekonomists.

J.Ošlejs raidījumā slavēja valdības darbu: “Visu cieņu valdībai, Finanšu ministrijai šoreiz par to, ka šī nodokļu reforma tika īstenota. Es esmu lepns, ka mēs beidzot varam ieraudzīt vīziju un īstenot viņu.”

LA.lv