×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. septembris, 2012
Drukāt

Ošlejs: Pirms eiro ieviešanas jāstabilizē valsts ekonomika

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms eiro ieviešanas Latvijā būtu jāstabilizē valsts ekonomika, šodien Rīgas Ekonomikas augstskolā (REA) notikušajā Debašu kluba rīkotajā publiskajā diskusijā par eiro ieviešanu uzsvēra uzņēmējs un eirokritiķis Jānis Ošlejs.

Turklāt, ja Latvija steigsies ieviest eiro, pirms ir nostabilizēta ekonomika, ilgtermiņā sekas var būt nepatīkamas. Proti, sākotnēji valstīm ar zemu dzīves līmeni eiro ieviešana var būt laba tikai īstermiņā, jo pieejami lētāki kredīti, palielinās importa preču patēriņš. Bet ilgtermiņā tas nozīmētu, ka, pieaugot importam, var samazināties vietējo ražotāju īpatsvars, akcentēja Ošlejs.

Viņš teica, ka Latvijai nav nekāda pienākuma uzreiz iestāties eirozonā.

Tāpat, iestājoties eirozonā 2014.gadā, Latvijai būs jāuzņemas saistības, ko paredz dalība Eiropas garantiju fondos. Tas nozīmētu, ka šīs saistības būtu jāuzņemas arī katram Latvijas pilsonim, uzsvēra uzņēmējs.

“Šādu saistību uzņemšanās patlaban Latvijai nav izdevīga. Turklāt – ko tad Latvija var garantēt pie vēl tik nestabilas ekonomikas?” retoriski jautāja Ošlejs.

Ošlejs arī atzīmēja, ka valsts ekonomikai kopumā arī nebūtu liels ieguvums tādi investori, kas iegulda līdzekļus importa patēriņa veicināšanā vai, piemēram, nekustamā īpašuma sektorā.

Latvijai visvairāk būtu vajadzīgi investori, kas iegulda tieši vietējās ražošanas attīstībā, pauda ekonomists.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+