×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2012
Drukāt

Oslo uzdarbojas rumāņu laupītājas

Norvēģijas galvaspilsētā Oslo sākusi uzdarboties kāda rumāņu imigrantu banda, kas aplaupa gados vecākus cilvēkus, ziņo Norvēģijas laikraksts “Verdens Gang”.

 

Bandā galvenokārt darbojas sievietes, kas pastrādājušas jau vismaz divdesmit noziegumus. Visos gadījumos scenārijs bijis vienāds – vispirms upuriem tiek piedāvāts iegādāties dārglietas, tās, protams, ir viltotas. Kamēr noris īsā saruna, citas bandas dalībnieces upuri aplaupa. Kāda 83 gadus veca Oslo iedzīvotāja policijai stāstīja, ka viņai uz ielas pienākušas divas rumānietes. Kad viņa atteikusies pirkt sieviešu piedāvātās dārglietas, abas noziedznieces sagrābušas sievietes roku un norāvušas no tās trīs gredzenus, viens bijis viņas mātes laulību gredzens no 1927. gada. “Pat vispieredzējušākie policisti kļūst dusmīgi, izdzirdot upuru liecības,” laikrakstam “VG” stāstīja Oslo policijas pārstāvis Gērs Elefsens. “Balstoties uz upuru sniegtajām ziņām, uz liecinieku stāstīto un policijas izmeklēšanas laikā iegūtu informāciju, noskaidrojies, ka aiz šiem noziegumiem stāv romu tautības cilvēki.”

Norvēģijas parlamenta tieslietu komitejas vadītāja vietnieks Jans Bjelers un parlamentārietis Andre Dāls nākuši klajā ar ierosinājumu aizliegt ubagošanu pilsētu ielās, lai izskaustu uzbrukumus gados vecākiem cilvēkiem. “Pagaidām strādājam pie grozījumiem likumos, kas ļautu aizliegt ubagošanu. Rumāņu imigrantu bandas darbojas dažādās noziedzības jomās, un to vēriens paplašinās,” sacījis Bjelers. “Gribam panākt, lai turpmāk ikviens, kas tiek pieķerts ubagojot, saņemtu tik bargu sodu, ka viņu varētu izraidīt no valsts.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+