Horoskopi un mistika
Ezoterika

Ošo horoskops. Iedvesmojoši slavenā guru padomi katrai zodiaka zīmei2

Foto – Pixabay.com

Vārdi veido likteni

Ošo bija pasaulslavens indiešu ezoteriķis un “dzīves skolotājs”, kurš, kā uzskata viņa sekotāji, spēja ar savu mācību mainīt uz labo pusi miljoniem cilvēku dzīves. Mūsu dzīvi ļoti lielā mērā ietekmē vārdi. Un, ja ir pateikti pareizie vārdi, tie ļoti bieži arī veido likteni; nodzīvojam to veseli un bagāti, kas arī padara mūs laimīgus, uzsvēra Ošo.

Svariem par svētlaimi

Laimīgie cilvēki – tie, kuri dzīvo harmonijā ar mainīgo dzīvi, spēj mīlēt pat saulē mirdzošos ziepju burbuļus, no kuriem rodas varavīksnes.

Neskaties uz citiem, skaties uz sevi. Un parādi savu patieso būtību, lai cik riskanti tas nebūtu. Nepastāv lielāka riska par sevis pārvarēšanu. Pārvarot sevi, tu zaudē dzīvesprieku, visu savu entuziasmu. Turpinot pārvarēt sevi, tu zaudēsi visu dzīvi. Pārvarēšana ir indīga; tā saindē būtību.

Prieks ir garīgs. Tas atšķiras, būtiski atšķiras no baudas un laimes. Tas nav atkarīgs no tā, kas notiek ārpus tevis, no citiem cilvēkiem. Tā ir iekšēja parādība.

Skorpioniem par labklājību

Dzīvot var poētiski, un ir jādzīvo poētiski. Dzīvei nav jāpārvēršas praktiskajā labumā, bet tai pašā laikā jūs varat labi pelnīt. Bet vienmēr atceraties Jēzus vārdus: “Ne jau ar vienu maizi cilvēks ir dzīvs”. Jums nav jābūt tikai maizes pelnītājam. Maize ir vajadzīga, bet vajadzīga vienīgi tādēļ, lai cilvēks varētu dziedāt. Maize ir vajadzīga dziesmai, nevis dziesma maizei. Maize ir līdzeklis, nevis mērķis.

Strēlniekiem par sanjasu un ego

Vienīgais veids, kā var atrast sevi – tikt vaļā no sava ego. Sanjasa nozīmē, ka tu izvēlies iet pa ceļu, kur nepastāv ego. Tev jātiek vaļā no visa, kas ir raksturīgs ego: īpašnieciskums, visi greizsirdības veidi, naids, dusmas – viss, kas ir negatīvs un tumšs, kas rada tevī elli. Ego – jebkura ļaunuma avots. Līdzko ego pazūd, tu atkal nokļūsti paradīzē. Sanjasam nav jācer, ka viņš rezultātu sasniegs nekavējoties. Viņam labi jāiztēlojas gala rezultāts un jātiecas uz to. Un tad dzīvē sāksies būtiskas pārmaiņas.

Mežāžiem par negatīvo un pozitīvo

No rīta, pirmām kārtām, iedomājies sevi neticami laimīgu. Piecelies no gultas labā noskaņojumā – starojošā, no prieka burbuļojošā, cerību pilnā – it kā kaut kam svarīgam, bezgalīgi vērtīgam jānotiek tieši šodien.

Ūdensvīriem par humoru un smiekliem kā sevis meklēšanu

Smieklos jūs saplūstat vienā veselā… Humors apvieno jūsu sašķeltās daļas. Humors apvienos atsevišķus fragmentus vienā kopumā.

Par veselību

Īstajai veselībai jārodas kaut kur tevī, tavā apzinātībā, jo apzinātība nepazīst ne dzimšanu, ne nāvi. Tā ir mūžīga.

Par intuīciju

Intuīcija palīdzēs tev atbildēt uz pašiem svarīgākajiem jautājumiem. Tava intuīcija – tā ir maza ekumēnisko zināšanu daļiņa, ar kuru tu vari saplūst kā piliens ar aisbergu.
Senajā Indijā intuitīvie ļaudis dzīvoja mežos un kalnos, bet intelektuāļi – profesori, pandīti, zinātnieki un premjerministri nāca pie viņiem ar savām problēmām un teica: “Mēs esam akli – mums ir acis.”

Zivīm par vientulību

Katrs – neviens.

Tāpēc katra meklētāja pirmais uzdevums – patiešām saprast vientulības būtību. Tas nozīmē būt par neko; tas nozīmē atmest personību, kas dota tev pūlī. Kad tu atdalies, izej no pulka, tu nevari paņemt sev līdzi vientulībā šo dāvanu. Savā vientulībā tev visu atkal būs jāatklāj no jauna, un neviens nevar garantēt, ka iekšēji tu ko atradīsi.

Tie, kuri sasniedza vientulību, atrada tur nevienu. Es patiešām domāju “nevienu” – bez vārda, bez formas, bet tīru klātbūtni, tīru dzīvi, nezināmu, nenoteiktu. Tā ir tieši augšāmcelšanās, un neapšaubāmi tā pieprasa drosmi. Tikai ļoti drosmīgi cilvēki spēja pieņemt sevi “par nevienu un neko”. Viņu “nekas” – tīra būtība; tā vienlaikus ir nāve un augšāmcelšanās.

Tikai mīlestība var būt drosmīga. Vai tu mīli sevi? Vai tu mīli šo eksistenci? Vai tu mīli šo burvīgo dzīvi, šo dāvanu? Tā tika tev dota, kaut gan tu nebiji tai gatavs, nebiji to pelnījis, nebiji tās vērts. Ja tu mīli to esamību, kas dāvināja tev dzīvību, kura turpina dot tev dzīvību un pārtiku katru mirkli, tu būsi drosmīgs. Un šī drosme palīdzēs tev noturēties vienam kā Libānas ciedram – augstam kokam, mēģinot sasniegt zvaigznes, bet vienam.

Vientulībā tu pazudīsi kā ego un personība un atklāsi sevi kā pašu dzīvi, nemirstīgu un mūžīgu. Kamēr tu nespēsi palikt viens, visa patiesības meklēšana būs veltīga.

Tava vientulība – tava patiesība. Tava vientulība – tava dievība.

Meistara uzdevums ir palīdzēt tev noturēties vienam. Meditācija – tā ir tikai stratēģija, lai liktu apklust tavai personībai, domām, prātam, pārstāt identificēties ar miesu, un sevi atstāt pilnīgā iekšējā vientulībā – tikai kā dzīvu uguni. Līdzko tu atrodi sevī dzīvu uguni, tu uzzini prieku un ekstāzi, uz kuru spējīga cilvēka apziņa.

Kamēr tu neesi nolaides pašā elles dziļākajā punktā, tu neuzzināsi, kas ir paradīze.

Tas šķiet paradoksāli, bet paradīzes zieds uzzied ellē.

Auniem par laimi

Kāda strapība, kurš ir stipraks, kurš gudrāks, kurš skaistāks, kurš bagātāks? Galu galā nozīme ir tikai tam, vai tu esi laimīgs cilvēks, vai nē.

Cilvēki ļoti nopietni uztver to, kas kļūst viņiem smags. Jums jāmācās vairāk smieties. Pēc manām domām, smiekli ir tikpat svēti – tāpat kā lūgšanas.

Ja tu esi bagāts, nedomā par to, ja tu esi nabags – neuztver savu nabadzību nopietni. Ja tu spēj dzīvot pasaulē, atceroties to, ka pasaule ir tikai izrāde, tu būsi brīvs, tevi neskars ciešanas.

Ciešanas rodas tikai no nopietnas attieksmes pret dzīvi. Tev jāattiecas pret dzīvi kā pret spēli, priecājies par to!

Vēršiem par mīlestību

Mīli, un lai mīlestība tev ir tikpat dabiska kā elpošana. Ja tu mīli cilvēku, neko no tā neprasi; pretējā gadījumā tu no paša sākuma uzbūvēsi starp jums sienu. Neko negaidi. Ja tu kaut ko saņem, esi pateicīgs. Ja neko nesaņem, tas nozīmē, ka tam arī nevajag būt, pēc tā nav nepieciešamības. Tev nav tiesību gaidīt.

Nekad neuzskati par mīlestību kaut ko citu… Cita cilvēka klātbūtnē tu pēkšņi jūties laimīgs. Vienkārši tāpēc, ka esat kopā, sajūti ekstāzi. Pati cita cilvēka klātbūtne apmierina kaut ko dziļi tavā sirdī… Kaut kas sāk dziedāt tavā sirdī. Cita cilvēka klātbūtne palīdz tev būt disciplinētākam, tu kļūsti individuālāks, centrētāks, līdzsvarotāks.

Tad tā ir mīlestība. Mīlestība nav kaisle, nav emocijas. Mīlestība ir ļoti dziļa sapratne par to, ka cits cilvēks pabeidz tevi. Cits cilvēks padara tevi par slēgtu apli. Cita cilvēka klātbūtne palielina arī tavu klātbūšanu. Mīlestība dod tev brīvību būt par sevi pašu.

Dvīņiem par savu ceļu

No sākuma uzklausiet sevi pašu. Iemācieties gūt baudu no sevis paša sabiedrības. Kļūstiet tik laimīgs, ka jūs vairs neuztrauks, vai kas atnāks pie jums. Jūs jau esat pilns.

Jūs jau ar nepacietību negaidāt, vai kāds pieklauvēs pie durvīm. Jūs jau esat mājās. Ja kāds atnāks – brīnišķīgi. Nē – arī labi. Tikai ar tādu attieksmi var uzsākt attiecības.
Katra rīcība nekavējoties aizved pie rezultāta. Esat uzmanīgs un novērojiet. Nobriedis cilvēks – tas, kurš atrada sevi, tas, kurš sev noteica, kas ir pareizi un nepareizi, kas ir slikts un labs. Viņš to paveica pats, tapēc viņam ir liela priekšrocība pret tiem, kuriem nav savu domu.

Mēs visi esam unikāli. Nevienam nav tiesību noteikt, kas ir pareizs un nepareizs. Dzīve ir eksperiments, kura gaitā mēs nosakām tās mainīgas nozīmes katru dienu. Gadās, ka jūs izdariet kaut ko nepareizi, bet, pateicoties tam, jūs gūsiet labumu.

Vēžiem par Dievu

Gadās, ka Dievs atnāk un klauvē pie jūsu durvīm. Tas var notikt miljonos veidu – caur sievieti, vīrieti, bērnu, mīlestību, ziedu, saulrietu vai saullēktu… Esiet atvērts, lai to sadzirdētu.

Lauvām par bailēm

Saistītie raksti

Drosme ir kustība uz nezināmo, neskatoties uz visam bailēm. Drosme – tas nav baiļu trūkums. Bezbailība rodas, kad jūs kļūstat drosmīgāks un drosmīgāks. Bet pašā sākumā strapība starp gļēvuli un drosminieku nav tik liela. Vienīgā atšķirība ir tā, ka gļēvulis uzklausa savas bailes un seko tām, bet drosminieks pabīda tās malā un turpina kustību uz priekšu.

Jaunavām par dzīvi

Jūs maināties katru mirkli. Jūs esat līdzīgs upei. Šodien tā tek vienā virzienā un klimatā. Rīt – pavisam citā. Es nekad neesmu redzējis vienu un to pašu seju divreiz. Viss mainās. Nekas nestāv uz vietas. Bet, lai to redzētu, ir jābūt ļoti vērīgām acīm. Citādi nosēžas putekļi un viss kļūst vecs; liekas, ka viss jau ir bijis.

Kad jūtat, ka viss sāk apnikt, iesperiet sev, kā nākas. Sev, nevis citiem.

LA.lv