Kultūra
Mūzika

Osokins un Gupalo piedāvās jaunu versiju par Edīti Piafu 0

Foto: Jānis Romanovskis

Franču mūzikas bezgalīgo iespēju iedvesmoti, vieni no talantīgākajiem jaunās paaudzes latviešu mūziķiem Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins 6. augustā plkst.18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” atklās jaunu programmas “100 gadi ar Piafu” versiju, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Jaunajā programmā vēl vairāk kā iepriekš savīsies dažādi mūzikas žanri. Dūmakainās atmiņās par nosapņoto parādīsies Olivjē Mesiāna skumjo putnu aprises, Fransisa Pulenka saldās melodijas un pavisam cits Moriss Ravels. Teātris, Edītes Piafas leģendārie hīti, 20.gadsimta 40. un 50.gadu Parīzes mūzika, garāmslīdoši mirkļi ar neprātīgiem valšiem, dziļiem skatieniem, kaislīgiem skūpstiem un jutekliskiem pieskārieniem. Viena balss un divi iemīlējušies pianisti.

“Kad veidojām pirmo “100 gadi ar Piafu” programmu, ideju bija tik daudz, ka visu nemaz nebija iespējams realizēt divdaļīgā koncertā. Programmas jaunajā versijā esam iekļāvuši vairākus klasiskās mūzikas skaņdarbus un dziesmas, kas netika atskaņotas pirmajā programmā. Būs arī neparasti pavērsieni Piafas dziesmu aranžijās – tajās zinoši klausītāji varēs atpazīt kādas franču klasiskās mūzikas tēmas. Programmas papildinājumi, protams, vietām atspoguļosies arī sižetā, bet kā tieši, lai paliek noslēpumā,” pirms koncertprogrammas pirmizrādes pastāstīja pianiste un dziedātāja Katrīna Gupalo.

Pasaulē atzītajam pianistam Andrejam Osokinam franču mūzikas programma bija pirmā reize, kad virtuozs plašākai publikai sevi parādīja ārpus klasiskās mūzikas žanra. “Koncertprogramma ir vīrieša un sievietes mīlas stāsts, kurā gluži kā dzīvē ir gan ļoti laimīgi, gan gluži pretēji brīži,” sacīja Osokinu dinastijas pārstāvis.

LA.lv