Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko ar grūtībām pārvar Vimbldonas pirmo kārtu0

AP/Scanpix

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko otrdien Vimbldonas čempionāta pirmās kārtas mačā ar 6-3, 7-6 (7:5) ar grūtībām uzvarēja Lielbritānijas sportisti Ketiju Dannu, kura šajā turnīrā startēja ar rīkotāju piešķirto ielūgumu jeb “wild card”.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Ostapenko nopelnījusi 70 WTA ranga punktus. Nākamajā mačā viņa tiksies ar pasaules ranga 45.vietas īpašnieci Kirstenu Flipkensu no Beļģijas vai mājinieci Heteri Vatsoni, kura ir planētas 111.rakete.

Pirmais geims Ostapenko šajā mačā nebija tas vieglākais, turklāt maz zināmā Danna pamanījās tikt pie vienas breikbumbas, ko gan Latvijas pārstāve atspēlēja. Pirmais sets viņai kopumā nebija diez ko viegls, jo vēl vienu iespēju lauzt servi britu sportiste ieguva trešajā geimā, bet Ostapenko atspēlējās un pēc tam tika pie breika, turklāt paveica to divas reizes pēc kārtas, iegūstot 5-1 pārsvaru.

Līdz ar to septītajā geimā Ostapenko varēja servēt par uzvaru pirmajā setā, bet Danna negaidīti pārliecinoši tika pie breika, pretiniecei neļaujot uzvarēt nevienā izspēlē. Pēcāk viņa arī nosargāja savu servi, bet ar otro piegājienu Latvijas tenisiste tomēr prata ar lielām grūtībām izservēt setu, triumfējot tajā ar 6-3.

Ostapenko otrais sets iesākās neveiksmīgi, jo vispirms viņa neizmantoja vienu breikbumbu, bet pēc tam Danna pamanījās lauzt viņas servi. Tādējādi Latvijas tenisiste bija nonākusi iedzinējos ar 0-2. Tomēr mača turpinājums jau izvērtās pavisam citādāks, jo viņa uzvarēja nākamos četrus geimus pēc kārtas, divreiz laužot britu sportistes servi un izvirzoties vadībā ar 4-2.

Latvijas tenisiste gan bija ļoti tuvu tam, lai breiku iegūtu arī septītajā geimā, jo viņa izvirzījās vadībā ar 40:15, tomēr Danna prasmīgi atspēlējās un nosargāja servi. Savukārt nākamajā geimā Ostapenko ļāva pretiniecei iegūt divas breikbumbas, kuras viņa atspēlēja un uzvarēja geimā.

Danna spēja bez lielām problēmām nosargāt savu servi, turklāt pēc tam Ostapenko saskārās ar lielām grūtībām izservēt šo maču, jo viņa neizmantoja vienu mačbumbu, bet pēc tam britu sportiste izmantoja breikbumu, panākdama izlīdzinājumu setā 5-5. Latvijas tenisiste turpināja pieļaut daudz kļūdu, kā rezultātā 12.geimā viņas pretiniece pat panāca divas setbumbas, bet beigās Ostapenko izglābās un panāca taibreiku.

Lai arī taibreiks iesākās līdzvērtīgi, Ostapenko pēc rezultāta 3:3 uzvarēja divās izspēlēs pēc kārtas, kas bija izšķirošais pārsvars. To viņa arī nosargāja, lai arī pamanījās pieļaut dubultkļūdu, un uzvarēja taibreikā ar 7:5, gūstot virsroku arī visā mačā.

Ostapenko prestižajā Vimbldonas čempionātā ir izlikta ar 12.numuru, kas atbilst arī viņas vietai pasaules rangā, bet viņas pirmās kārtas pretiniece Danna ir planētas 212.rakete.

Vimbldonas čempionātā līdz šim labākais sniegums Ostapenko padevās pērn, kad viņa, izcīnot četras uzvaras, sasniedza ceturtdaļfinālu, tajā piekāpjoties slavenajai amerikānietei Venusai Viljamsai, bet iepriekš viņa tikai reizi bija pārvarējusi pirmo kārtu. Vēl 2014.gadā Latvijas tenisiste triumfēja Vimbldonas čempionāta junioru turnīrā.

Zīmīgi, ka pērn Ostapenko līdz ceturtdaļfinālam aizspēlējās neilgi pēc tam, kad bija uzvarējusi Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, šogad viņa titulu neaizstāvēja, ciešot zaudējumu jau pirmajā kārtā.

LA.lv