Ostapenko ar iespaidīgu uzvaru sāk Hertogenboša WTA turnīra kvalifikāciju 0

Latvijas šī brīža labākā tenisiste Aļona Ostapenko piektdien ar graujošu uzvaru sāka Nīderlandē notiekošā Hertogenbošas WTA “International” sērijas turnīra kvalifikācijas sacensības.
Ar septīto numuru izliktā Latvijas sportiste, kura nākamajā nedēļā svinēs savu 18.dzimšanas dienu, pirmās kārtas mačā ar 6-0, 6-2 nepilnas stundas laikā uzveica amerikānieti Keitlinu Voriskiju, kura pasaules rangā pašlaik ieņem 268.vietu.
Savu zāles seguma sezonu Ostapenko sāka ļoti veiksmīgi, pirmajā setā ļaujot pretiniecei uzvarēt vien 12 izspēlēs. Otrajā setā mačs lēnām izlīdzinājās, un ceturtajā geimā Ostapenko pat bija jāaizstāv piecas breikbumbas, bet piektajā geimā Voriskija beidzot ieguva pirmo punktu mačā. Tomēr Latvijas tenisiste neapstājās, izcīnot drošu uzvaru.
Zīmīgi, ka ar rangā tik zemu esošo tenisisti Ostapenko spēlēja pirmoreiz kopš februārī notikušā Sanktpēterburgas ITF 50 000 sērijas turnīra ceturtdaļfināla mača.
Kvalifikācijas pirmās kārtas pārvarēšana Latvijas tenisistei devusi desmit WTA ranga punktus, bet, lai kvalificētos pamatturnīram, nepieciešams tikt pie trim uzvarām.
Latvijas tenisiste WTA sacensībās piedalās ceturto reizi karjerā – 2012.gadā viņa 15 gadu vecumā zaudēja Maskavas WTA “Premier” turnīra kvalifikācijas pirmajā mačā, pērn septembrī WTA “International” sacensībās Taškentā piedalījās pamatturnīrā, pārvarot vienu kārtu, bet šogad aprīlī viņa aizkļuva līdz Prāgas WTA “International” sacensību izšķirošajai kvalifikācijas kārtai.
Tāpat Ostapenko nesen piedalījās Francijas atklātā čempionāta kvalifikācijā, tomēr zaudēja jau pirmajā mačā.
Pagājušā gada Vimbldonas čempionāta junioru turnīra uzvarētāja šo gadu sākusi ļoti sekmīgi. Vēl februārī pirms triumfa Sanktpēterburgas ITF turnīrā Ostapenko pasaules rangā ieņēma vēl tikai 239.vietu, bet pašlaik sportiste atrodama 152.pozīcijā, kas ir augstākā viņas karjerā.