EPA/Scanpix

Ostapenko ar pārliecinošu uzvaru sāk Štutgartes turnīru 0

Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko, aizvadot pirmo vienspēļu maču pēc vēsturiskās uzvaras Federāciju kausa pārspēlēs par vietu pasaules otrajā grupā, ceturtdien Štutgartes WTA “Premier” sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar 6-3, 6-0 pārliecinoši uzvarēja Kazahstānas sportisti Zarinu Dijasu.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapaneko nopelnījusi 100 WTA vienspēļu ranga punktus. Viņa ceturtdaļfinālā tiksies ar planētas piekto raketi Karolīnu Plīškovu no Čehijas vai WTA ranga 193.numuru Veroniku Kudermetovu no Krievijas, kuras savu maču aizvadīs vēlāk ceturtdien.

Jau pirmajā šī mača geimā Ostapenko nenosargāja savu servi, tomēr uzreiz pēc tam atbildēja ar breiku, tādējādi izlīdzinot rezultātu. Trešajā geimā Latvijas tenisiste tikai ar lielām grūtībām nosargāja savu servi, jo Dijasa tikai pie trim breikbumbām, kas gan palika neizmantotas. Laukumā bija vērojama diezgan līdzvērtīga cīņa, bet svarīgajā astotajā geimā Ostapenko ieguva vēl vienu breiku un varēja servēt par uzvaru pirmajā setā. Lai arī Latvijas sportiste ieguva divas setbumbas (40:15), pretiniece tās atspēlēja, panākot “vienādi”. Pēcāk gan Ostapenko uzvarēja divās izspēlēs pēc kārtas un uzvarēja pirmo setu ar 6-3.

Otrajā setā iniciatīva jau pilnībā piederēja Ostapenko, kura smagā pirmajā geimā nobreikoja pretinieci, turklāt to pašu viņa paveica arī trešajā geimā, tādējādi tiekot pie dubultā breika. Lai arī pēc tam Dijasa ieguva divas breikbumbas, Latvijas pirmā rakete tās atspēlēja un panāca jau 4-0.

Piektajā geimā Ostapenko vēlreiz lauza Kazahstānas tenisistes servi, bet pēcāk izservēja šo maču, uzvarot otro setu ar graujošo 6-0.

“Turnīri ne vienmēr man iesākas viegli, bet, domāju, šoreiz pirmajā mačā demonstrēju diezgan labu sniegumu. Esmu ļoti priecīga būt atpakaļ uz māla seguma, turklāt šeit, Štutgartē, tas ir ļoti ātrs,” uzreiz pēc spēles sacīja Ostapenko.

“Šīs sezonas sākums bija ļoti grūts, jo gadu uzsāku kā pirmā desmitnieka spēlētāja. Visas gribēja mani uzvarēt, bet pēc fināla sasniegšanas Maiami turnīrā tagad jūtos komfortablāk,” pauda Latvijas tenisiste.

Planētas piektā rakete Ostapenko šajā turnīrā izlikta ar ceturto numuru un pirmā kārta viņai bija brīva. Savukārt ranga 52.vietas īpašnieces Dijasa šajā turnīrā pārvarēja kvalifikācijas trīs kārtas, bet pamatturnīra pirmajā cīņā ar rezultātu 6-3, 6-2 apspēlēja vācieti Karīnu Vitheftu, kura rangā ir 56.pozīcijā.

Ostapenko ar Dijasu karjeras laikā līdz šim bija spēkojusies vienu reizi, aizpērn Dohas WTA “Premier” turnīra pirmajā kārtā uzvaru ar 6-1, 6-3 svinot Latvijas tenisistei.