Foto – Sputnik/LETA

Ostapenko astoņu uzvaru sērija pārtrūkst pret Kontu 0

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko Lielbritānijā notiekošā Īstbornas WTA “Premier” sērijas turnīra astotdaļfināla mačā ceturtdien ar rezultātu 5-7, 6-3, 4-6 piekāpās mājiniecei Džoannai Kontai, pārtraucot savu astoņu uzvaru sēriju.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1

Šis Ostapenko bija pirmais turnīrs kopš triumfa Francijas atklātajā čempionātā, kurā viņa triumfēja visos septiņos mačos. Šīs cīņas trešajā setā Ostapenko bija izvirzījusies vadībā ar 4-2, tomēr piekāpās nākamajos četros geimos.

Aizvadīto maču sausos, bet vējainos laikapstākļos pārliecinošāk iesāka Ostapenko, jau pirmajā geimā laužot pretinieces servi. Konta atspēlējās sestajā geimā, kad viņai izdevās veikt divus lieliskus sitienus. Nākamajos divos geimos servētājas uzvarēja “sausā”, bet devītajā geimā Latvijas tenisiste tika pie otrās breikbumbas, ko Konta atspēlēja ar netveramo servi.

Kopumā cīņa bija ļoti līdzvērtīga, Ostapenko neizrādot jebkādu formas kritumu pēc triumfa “French Open” turnīrā. Tomēr 12.geims Ostapenko neizdevās un viņa pie savas serves zaudēja pirmajās trijās izspēlēs. Kaut divas setbumbām Latvijas tenisiste atspēlēja, turklāt vienu no tām ar netveramu otro servi, trešo setbumbu izglābt neizdevās un pirmais sets 44 minūšu laikā tika zaudēts ar 5-7.

Pēc ļoti līdzīga pirmā seta tāds pats bija arī otrā seta pirmais geims, kurā Ostapenko ieguva divas breikbumbas, tomēr Kontai saspringtā cīņā izdevās servi nosargāt. Otrajā geimā vienu breikbumbu atspēlēja Ostapenko un kopā šie divi geimi ilga aptuveni 15 minūtes, tomēr rezultāts saglabājās neizšķirts 1-1.

Trešajā geimā Ostapenko ieguva vēl vienu breika iespēju, bet pretiniece to atspēlēja ar netveramo servi. Cīņa turpinājās ļoti līdzīgi un nākamo breika iespēju Ostapenko ieguva septītajā geimā, ko šoreiz ar lielisku serves uzņemšanu izmantoja un pārņēma vadību, bet devītajā geimā vēlreiz nobreikoja pretinieci un triumfēja setā ar 6-3, pavadot to ar ļoti skaļu uzmundrinājuma kliedzienu.

Izšķirošajā setā pēc Ostapenko dubultkļūdas Kontai jau pirmajā geimā bija breika iespēja, tomēr Latvijas tenisiste spēles pavedienu no rokām neizlaida un noturēja servi. Likās, ka spēle turpināsies ar servētāju pārsvaru, tomēr trešajā geimā Ostapenko nenoturēja 40:15 pārsvaru, zaudēja savu servi un nokļuva iedzinējos ar 1-2.

Pārtraukumā starp geimiem trenere Anavela Medina-Garrigesa aicināja Ostapenko parādīt pretiniecei, ka cīnīsies līdz pēdējam geimam. Jau nākamajā geimā Latvijas tenisiste droši nobreikoja pretinieci panāca izlīdzinājumu 2-2, tomēr sets arī pēc tam turpinājās kā šūpolēs – piektajā geimā Ostapenko pieļāva vairākas dubultkļūdas, tomēr atspēlēja breikbumbu, nākamajā viņa lauza pretinieces servi, bet pēc tam septītajā uzreiz zaudēja savu serves geimu “sausā”.

Ostapenko pamanījās vēlreiz zaudēt savu servi un no 4-2 vadības nokļuva iedzinējos ar rezultātu 4-5, kas nozīmēja, ka pretiniecei jāservē par uzvaru mačā. Sekojošajā geimā Ostapenko vēl ieguva trīs breikbumbas, tomēr noslēgumā veiksmīgāka bija britu sportiste, kas vietējiem līdzjutējiem ļāva skaļi uzgavilēt.

Ostapenko dueli noslēdza ar 55 WTA ranga punktiem.