Foto – LETA

Ostapenko ceturtdaļfinālā pieveic Trnavas turnīra galveno favorīti 0

Latvijas talantīgā tenisiste Aļona Ostapenko piektdien uzvarēja Slovākijā notiekošā Trnavas ITF 100 000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību galveno favorīti un sasniedza pusfinālu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Ceturtdaļfināla duelī Ostapenko, kura WTA rangā atrodama 167.vietā, ar 4-6, 6-3, 6-3 pārspēja Terezu Smitkovu no Čehijas, kura pasaules rangā atrodama augstajā 63.vietā, bet sacensībās izlikta ar pirmo numuru.

Ostapenko vēl ne reizi savas karjeras laikā nebija uzvarējusi tenisisti, kura WTA rangā atrodas tik augstu.

Par šī turnīra pusfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi jau 50 WTA vienspēļu ranga punktus, bet pusfinālā viņa tiksies ar Melnkalnes pārstāvi Danku Koviniču, kura WTA rangā atrodama 95.vietā.

Šī turnīra pirmajā kārtā Ostapenko pārliecinoši ar 6-3, 6-1 pārspēja krievieti Darju Kasatkinu, kura pasaules rangā ieņem 264.pozīciju, bet pēc tam ar 6-2, 6-4 pārspēja spēcīgo beļģieti Janīnu Vikmeijeri, kura pasaules rangā atrodama 82.vietā, bet turnīrā bija izlikta ar sesto numuru.

Kā zināms, Ostapenko otrdien cieta neveiksmi šī turnīra dubultspēļu sacensību pirmās kārtas mačā. Latvijas tenisiste pārī ar Anhelinu Kaļiņinu no Ukrainas ar 4-6, 6-6 (4:7) piekāpās turnīra galvenajām favorītēm Barborai Krejcikovai un Renātei Voračovai no Čehijas. Abas Ostapenko un Kaļiņinas pretinieces WTA dubultspēļu rangā atrodamas starp 100 labākajām pasaulē.

Par neveiksmi pirmajā kārtā Ostapenko tika pie viena WTA dubultspēļu ranga punkta.

Pagājušā gada Vimbldonas čempionāta junioru turnīra uzvarētāja šo gadu sākusi ļoti sekmīgi un marta sākumā pirmo reizi karjerā triumfēja ITF 50 000 sērijas vienspēļu turnīrā, paveicot to sacensībās Sanktpēterburgā, bet mēneša beigās citā ITF 50 000 turnīrā Cjuaņdžou cieta neveiksmi finālā, pārtraucot 12 uzvaru sēriju.

Pirms Sanktpēterburgas turnīra Ostapenko pasaules rangā ieņēma vēl tikai 239.vietu, bet turpinājumā tenisiste veica iespaidīgu kāpumu un bija atrodama pat 165.vietā.