AFP/LETA

Ostapenko Dohā turpina ar uzvaru pār titulēto Kuzņecovu 0

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko otrdien Dohas WTA “Premier” sērijas vienspēļu turnīra otrās kārtas mačā uzvarēja titulēto Krievijas tenisisti Svetlanu Kuzņecovu, bet nākamajā kārtā spēlēs ar ne mazāk panākumu guvušo čehieti Petru Kvitovu, kura pasaules rangā pašlaik ieņem astoto vietu.
Ostapenko divkārtējo “Grand Slam” turnīru uzvarētāju un bijušo ranga vicelīderi Kuzņecovu uzvarēja divu setu cīņā ar 7-6 (7:5), 6-0, gūstot vienu no lielākajām uzvarām līdzšinējā karjerā. Pirmais sets, kurš ilga gandrīz stundu, bija ļoti sīvs, uzvarētāju noskaidrojot vien taibreikā, savukārt otrajā setā izteikts pārsvars bija 18 gadus vecajai Latvijas sportistei, kura uzveica par sevi 12 gadus vecāku pretinieci.
Šī Ostapenko bija tikai ceturtā uzvara karjerā pār WTA pasaules ranga TOP50 tenisisti.
Abas tenisistes savā starpā tikās pirmo reizi. Ostapenko par iekļūšanu astotdaļfinālā nopelnīja 105 WTA ranga punktus.
Pirmā seta ievadā dominēja servētājas, taču piektajā geimā Ostapenko tika pie pirmās breikbumbas, kuru arī izmantoja, panākot 3-2. Palielināt pārsvaru Latvijas tenisistei nākamajā geimā tomēr neizdevās, jo ar breiku tūdaļ atbildēja arī Kuzņecova un arī nākamajos divos geimos tenisistes apmainījās ar gūtiem punktiem pretinieces servē. Savukārt vēl pēc tam katra pa divām reizēm spēja noturēt savu servi, un seta uzvarētāju nācās noskaidrot taibreikā.
Tajā Ostapenko uzvarēja pirmajā izspēlē pie pretinieces serves, taču iegūt lielāku pārsvaru viņai atkal neizdevās, un pēc desmit izspēlēm rezultāts bija neizšķirts 5:5. Tomēr tad Latvijas tenisiste uzvarēja svarīgā izspēlē pie savas serves, iegūstot setbumbu, ko tūdaļ arī veiksmīgi izmantoja, izvirzoties vadībā visā spēlē.
Daudz pārliecinošāk Latvijas tenisiste aizvadīja otro setu, kurā uzvarēja visos sešos geimos, trīs reizes laužot pretinieces servi. Īpaši sīvs bija ceturtais geims, kurā Kuzņecova atspēlēja divas breikbumbas, tomēr mača noteikumus diktēja Ostapenko.
Astotdaļfinālā Ostapenko tiksies ar divkārtējo Vimbldonas čempioni Kvitovu, kura karjerā izcīnījusi 17 WTA turnīru uzvarētājas titulus, taču šosezon spēlē nesekmīgi, jo nevienā turnīrā līdz Dohai nebija tikusi tālāk par otro kārtu.
Kā zināms, patlaban 18 gadus vecā Ostapenko, kura šonedēļ WTA pasaules rangā ieņem 88.pozīciju, svētdien debitēja Dohas turnīrā, pirmās kārtas mačā pārliecinoši ar 6-1, 6-3 sagraujot ranga 84.vietā esošo Zarinu Dijasu no Kazahstānas.
Savukārt Kuzņecova, kura par Latvijas tenisisti ir 12 gadus vecāka, WTA rangā šonedēļ ieņem 21.vietu, bet turnīrā Krievijas tenisiste ir izlikta ar 12.numuru. Viņa pirmdien turnīru sāka ar 6-3, 6-3, pārspējot ranga 53.pozīcijā esošo Jūliju Gergesu no Vācijas. Kuzņecova revanšējās vācietei par zaudējumu tieši pirms nedēļas, kad Dubaijas turnīra pirmajā kārtā Gergesa svinēja pārliecinošu uzvaru ar 6-0, 6-1.
Kuzņecova ir viena no titulētākajām tenisistēm, pret kuru Ostapenko nācies spēlēt savā līdzšinējā karjerā. Krievijas sportiste 2004.gadā uzvarēja ASV atklātajā čempionātā, bet savu otro “Grand Slam” vienspēļu titulu izcīnīja piecus gadus vēlāk Francijas atklātajā čempionātā. Viņa ir arī divkārtēja Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja dubultspēlēs. Tāpat Kuzņecova karjeras laikā trīs reizes ir uzvarējusi Federāciju kausā, piecas reizes ir spēlējusi sezonas noslēguma WTA finālturnīrā. Karjeras laikā viņa ir izcīnījusi 16 WTA turnīru uzvarētājas titulus, no tiem pēdējo šī gada janvārī, kad triumfēja turnīrā Sidnejā.
Krievijas tenisiste 2007.gadu noslēdza kā WTA pasaules ranga vicelīdere, savukārt vēl pēc diviem gadiem sezonas noslēgumā viņa bija pasaules ranga trešā rakete.
Tikmēr Kvitova otrdien otrās kārtas cīņā ar 7-6 (7:2), 6-4 uzvarēja savu tautieti Barboru Strīcovu.