Foto – EPA/LETA

Ostapenko Florjanopolisā zaudē ceturtdaļfinālā un var doties uz Rio 0

Latvijas tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko trešdien cieta neveiksmi Florjanopolisas WTA “International” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā, pēc kura viņa dosies uz Riodežaneiro, lai debitētu olimpiskajās spēlēs.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Latvijas tenisiste WTA turnīra trešajā kārtā, kurā notika cīņa par iekļūšanu pusfinālā, ar 6-4, 3-6, 2-6 zaudēja ungārietei Tīmeai Babošai.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 60 WTA ranga punktus.

Pirmajā setā abām tenisistēm veicās labāk pie pretinieces servēm, jo līdz desmitajam geimam neviena servētāja nespēja tikt pie punkta. Tiesa, tad Ostapenko, esot vadībā ar 5-4, neļāva pretiniecei uzvarēt nevienā izspēlē un pirmo reizi mačā noturēja savu servi, kas ļāva uzvarēt setā.

Otrā seta sākumā nedaudz labāka bija Baboša, kura vispirms pirmo reizi mačā noturēja savu servi, bet pēc tam arī panāca 2-0. Tiesa, Ostapenko tūdaļ atspēlējās un panāca izlīdzinājumu 2-2. Turpinājumā trīs geimus pēc kārtas uzvarēja servētājas, taču astotajā geimā Baboša otro reizi setā izmantoja breikbumbu un panāca 5-3, pēc tam ar trešo setbumbu arī izlīdzinot rezultātu visā mačā.

Savukārt trešajā setā Ostapenko pirmo reizi punktu savā servē zaudēja trešajā geimā, kas vēlāk ļāva Babošai panākt 3-1. Ostapenko atspēlēties vairs nespēja, lai gan sestajā geimā viņai bija viena breikbumba, kura palika neizmantota. Tā vietā Latvijas tenisiste zaudēja vēl vienu savas serves geimu un beigās izšķirošajā setā kapitulēja itin pārliecinoši.

Ostapenko ceturto reizi šajā sezonā spēlēja kāda WTA turnīra ceturtdaļfinālā, ciešot otro zaudējumu. Jūnijā viņa zaudēja Birmingemas WTA “Premier” turnīra ceturtdaļfinālā, bet šo kārtu pārvarēja aprīlī Katovicē un februārī Dohā, kur vēlāk aizkļuva līdz WTA “Premier” turnīra finālam, kas uzskatāms par viņas lielāko sasniegumu līdzšinējā profesionāles karjerā.

Ostapenko pēc trešdienas neveiksmes līdz ar to var doties uz Riodežaneiro, kur viņa olimpiskajās spēlēs būs vienīgā Latvijas pārstāve tenisa sacensībās. Olimpiādes tenisa turnīrs ilgs no sestdienas līdz 14.augustam.