AFP/Scanpix

Ostapenko graujoša uzvara; Sevastova zaudē pasaules 14. raketei 0

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko trešdien sasniedza Lielbritānijā notiekošā Īstbornas WTA “Premier” sērijas turnīra ceturtdaļfinālu, kamēr Anastasija Sevastova savu trešās kārtas spēli zaudēja.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Turnīrā ar piekto numuru izliktā Ostapenko trešās kārtas cīņā ar 6-1, 6-2 uzvarēja planētas 28.raketi rumānieti Mihaelu Buzarnesku, kuru gan cīņas gaitā piemeklēja pleca problēmas.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 100 WTA ranga punktus. Nākamajā mačā viņa tiksies ar titulēto polieti Agņešku Radvaņsku, kura ir pasaules 31.rakete. Polijas tenisistei trešdien bija iecerēts tikties ar turnīra trešo numuru Petru Kvitovu no Čehijas, kura gan traumas dēļ atsauca savu dalību no šīm sacensībām.

Ostapenko Īstbornas turnīra ceturtdaļfinālā iekļuvusi pirmo reizi karjerā.

Pirmajā setā izpaudās pārliecinošs Ostapenko pārsvars, kamēr rumāniete demonstrēja diezgan vāju sniegumu, turklāt bija bažas par traumu. Jau mača otrajā geimā Latvijas tenisa zvaigzne lauza pretinieces servi, tomēr jau nākamajā geimā Buzarnesku atbildēja ar to pašu. Tiesa, pirmā seta turpinājumā iniciatīva pilnībā pārgāja Ostapenko pusē, kura uzvarēja četros geimos pēc kārtas, tostarp divreiz lauza sāncenses servi.

Starp pirmo un otro setu Buzarnesku pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, jo viņai bija problēmas ar plecu. Lai gan pastāvēja bažas, ka viņa spēli neturpinās, rumāniete varonīgi devās laukumā un sākumā spēlēja ļoti atzīstami. Ostapenko gan trešajā setā pārliecinoši ieguva breiku, bet pēcāk vēlreiz lauza Rumānijas sportistes servi, panākdama jau 4-1, pēcāk arī veiksmīgi izservējot maču, otrajā setā triumfējot ar 6-2.

Ostapenko pirmā kārta bija brīva, bet otrdien otrajā kārtā viņa ar 6-3, 7-5 uzvarēja igaunieti Kaiu Kanepi, kura ir planētas 44.rakete. Savukārt Buzarnesku pirmajā kārtā ar rezultātu 5-7, 6-2, 6-1 apspēlēja ķīnieti Penu Šuai, kura rangā ir 38.pozīcijā, bet otrajā mačā ar 3-6, 7-6 (7:5), 6-3 guva virsroku pār nīderlandieti Kiki Bertensu, kura ir planētas 20.rakete.

Ostapenko ar Buzernesku tikās šī gada Dohas WTA “Premier” turnīra otrajā kārtā, Latvijas tenisistei ciešot zaudējumu ar rezultātu 1-6, 3-6.

Sacensībās ar 11.numuru izliktā Sevastova ar rezultātu 4-6, 4-6 zaudēja ar septīto numuru izliktajai Krievijas tenisistei Darjai Kasatkinai.

Sevastova šobrīd WTA rangā atrodas 21.vietā, kamēr viņas trešdienas pretiniece ir planētas 14.rakete.

Par iekļūšanu trešajā kārtā Sevastova nopelnīja 55 WTA ranga punktus.

Sevastova labi iesāka maču, uzvarot savu servi un uzreiz pēc tam nobreikojot Krievijas sportisti Kasatkinu. Latvijas tenisiste nekļūdījās arī nākamajā geimā, rezultātam kļūstot 3-0.

Tiesa, Krievijas sportiste saņēmās un spēja pārņemt iniciatīvu, turklāt sestajā geimā Sevastova neveiksmīgi paslīdēja vienā no izspēlēm, taču savainojumu neguva un varēja turpināt cīņu. Kasatkina bija pārņēmusi kontroli pār cīņu, jo septītajā geimā viņa ieguva breiku un pēc tam panāca neizšķirtu 4-4, bet guva guva vēl divus punktus, nodrošinot uzvaru pirmajā setā.

Pirmo setu Kasatkina noslēdza ar pieciem uzvarētiem geimiem pēc kārtas.

Arī otro setu Sevastova sāka veiksmīgi, uzvarot divus geimus pēc kārtas, tomēr šoreiz atkal vadību nosargāt neizdevās. Kasatkina panāca izlīdzinājumu un pēcāk pēc vēl viena breika ieguva 5-3 vadību.

Devītajā geimā Sevastova pie savas serves atspēlēja piecas mačbumbas, taču zaudējumu setā piedzīvoja desmitajā geimā, Kasatkinai veiksmīgi izservējot maču.

Sevastovai pirmā kārta bija brīva, bet otrajā viņa ar rezultātu 6-3, 6-4 uzvarēja Lielbritānijas tenisisti Herieti Dārtu, kura ir planētas 181.rakete un sacensībās piedalījās ar rīkotāju īpašo ielūgumu jeb “wild card”.

Savukārt Kasatkina otrajā kārtā ar rezultātu 5-7, 6-4, 6-1 apspēlēja beļģieti Alisoni van Ujtvanku, kura reitingā atrodama 46.pozīcijā.

Abas tenisistes iepriekš tikās pirms trim gadiem, Sevastovai Minskas ITF 25 000 sērijas turnīra ceturtdaļfinālā ciešot zaudējumu ar rezultātu 7-6 (7:4), 6-7 (5:7), 4-6.