Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko gatava pārsteigt arī Vimbldonā 1

EPA/LETA

Ja Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko Vimbldonas atklātajā čempionātā spēlēs agresīvi un viņai veiksies, tad nav izslēgts, ka viņa parūpēsies par vēl kādu pārsteigumu, uzskata tenisiste.

Ostapenko nesen sensacionāli triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, finālā pārspējot rumānieti Simonu Halepu. Viņas panākums šajā turnīrā kļuvis par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas sporta vēsturē.

“Pēc uzvaras Francijas atklātajā čempionātā man pievērsa daudz uzmanības. Bija patīkami atgriezties mājās, kur mani sagaidīja daudz cilvēku. Kāpjot ārā no lidmašīnas, redzēju sarkano paklāju. Biju nedaudz uztraukusies un īsti negribēju kāpt ārā, jo bija ļoti daudz sagaidītāju. Tomēr es jutos fantastiski, tas bija patīkami,” Vimbldonas turnīra rīkotāji citē Ostapenko.

Kopš tā laika viņa piedalījusies tikai vienā turnīrā, ceturtdien Īstbornas WTA “Premier” sacensību ceturtdaļfinālā piekāpjoties spēcīgajai britu tenisistei Džoannai Kontai un pārtraucot astoņu uzvaru sēriju.

“Īstbornā jutos labi, jo biju ieradusies ātrāk, lai pierastu pie zāles seguma, bet pēc tam man bija pāris labi mači. Ja spēlēšu agresīvi un man veiksies, tad viss var notikt. Spēlējot agresīvi, gūstu punktus un varu kontrolēt maču,” skaidroja Latvijas tenisiste.

2014.gadā Ostapenko tika kronēta par Vimbldonas junioru turnīra uzvarētāju, bet nākamajā sezonā saņēma “wild card” dalībai pieaugušo sacensību pamatturnīrā, kur pirmajā kārtā sensacionāli uzvarēja Karlu Svaresu-Navarro, kura tobrīd bija pasaules devītā rakete.

Šogad Ostapenko, kura rangā ieņem 14.vietu, sāks ar maču pret šī gada pārsteidzošās Federāciju kausa finālistes Baltkrievijas pirmo raketi Aļaksandru Sasnoviču, kura pasaulē pašlaik ir 87.pozīcijā.

“Tagad, kad man ir tituls, vienkārši spēlēšu, iespējams, par neko nedomājot, izbaudīšu maču. Trenere [Anavela Medina Garrigesa] teica, ka uz zāles seguma tenisistes lielākoties spēlē agresīvi vai cenšas to darīt jau no pirmajiem sitieniem, jo pa zāli ir grūtāk pārvietoties. Ja ir tāda iespēja, uz zāles seguma ir jāspēlē agresīvi,” secināja Ostapenko.

Saistītie raksti

Tikmēr Anastasijai Sevastovai vienspēļu sacensību pirmajā kārtā pretim stāsies Kazahstānas tenisiste Jūlija Putinceva, kamēr Ernests Gulbis spēkosies ar veterānu Viktoru Estrelju-Burgosu no Dominikānas Republikas.

Dāmu turnīrā Ostapenko un Sevastova izliktas ar attiecīgi 13. un 18.numuru, bet pasaules rangā vien sestajā simtā esošais Gulbis pie dalības pamatsacensībās tika ar aizsargātā ranga palīdzību.

Vimbldonas turnīrs risināsies no 3. līdz 16.jūlijam.

LA.lv