Foto – AFP/LETA

Ostapenko grūtā cīņā zaudē Bijikakčajai, Turcija panāk neizšķirtu 0

Pasaules ranga sestā rakete Aļona Ostapenko trešdien Tallinā smagā mačā cieta neveiksmi pret ranga otrajā simtā esošo Turcijas tenisisti Čaglu Bijikakčaju, kas tādējādi Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīra duelī starp Latviju un Turciju panāca neizšķirtu 1-1.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

No kājas traumas pilnībā neatlabusī Ostapenko cieta neveiksmi trīs setu duelī ar rezultātu 2-6, 6-3, 3-6.

Jau ziņots, ka pirmajā spēlē Anastasija Sevastova ar 6-4, 6-4 uzvarēja Ajlu Aksu, savukārt šī dueļa uzvarētāja noskaidrosies dubulstpeļē, kur Latvijai pieteiktas Diāna Marcinkēviča un Daniela Vismane, kamēr Turcija cer uz Bijikakčajas un Pemras Ezgenas duetu. Spēlei tiešraidē varēs sekot līdzi kanālā “Best4Sport TV”.

Ostapenko spēli sāka neveiksmīgi, jo pirmajā setā nespēja tikt pie punkta savā servē, ļaujot ranga 161.vietā esošajai Bijikakčajai izmantot četras no sešām breikbumbām.

Tikmēr otrā seta sākumā Latvijas tenisiste saņēmās, panākot 3-0, tostarp beidzot arī divas reizes nosargājot savu servi. Turpinājumā Bijikakčaja gan divus punktus atspēlēja, tomēr Ostapenko uzreiz atjaunoja divu breiku pārsvaru un saspringtā seta galotnē spēja panākot izlīdzinājumu pa setiem.

Izšķirošā seta sākums bija līdzīgs, uzvarot servētājam, līdz Ostapenko piektajā geimā izmantojoa breiku un izvirzījās vadībā ar 3-2. Turpinājums nesekoja, jo nākamos četrus punktus izcīnīja pretiniece, svinot panākumu visā mačā.

Ostapenko šajā mačā pieļāva deviņas dubulkļūdas, kamēr pretiniece vienu, Latvijas tenisistei izmantojot piecas no 17 breika iespējām, bet turcietei šīs rādītājs bija 7 no 17.

Bijikakčaja pirmo reizi karjerā uzvarēja kādu no pasaules ranga pirmā desmitnieka spēlētājām.

Šī abām tenisistēm bija otra savstarpējā spēle, pirms gada arī Federāciju kausa mačā trīs setu cīņā uzvarot Ostapenko.

Bijikakčaja savulaik pasaules rangā bija 60.vietā, bet pēdējā laikā spēlējusi nesekmīgi, pagaidām šosezon netiekot neviena WTA turnīra pamatsacensībās, kur pēdējo reizi viņa spēlējusi pērn jūlijā.

Jau ziņots, ka arī pirmajā cīņā pasaules ranga 15.raketei Sevastovai sākums pret ranga 226.vietā esošo Aksu nebija viegls. Sākumā abas tenisistes guva pa punktam savā servē, taču nākamajos septiņos geimos labākas bija serves uzņēmējas. Izšķirošais bija desmitais geims, kurā Latvijas tenisiste savā servē panāca 40:15, pēc tam ar trešo setbumbu pabeidzot setu.

Turpinājumā Sevastovai jau bija lielāks pārsvars, jo viņa noturēja savu servi, kā arī izmantoja divas breika iespējas, panākot 4-1. Aksu gan nepadevās un tūdaļ divus punktus atguva, tomēr mača beigās Sevastova bija labāka, lai arī astotajā geimā viņai nācās atspēlēt divas breikbumbas.

Latvijas komandas sastāvā bez planētas sestās raketes Ostapenko un WTA ranga 15.vietas īpašnieces Sevastovas ir arī Marcinkēviča, kura WTA rangā ieņem 274.pozīciju, un 17 gadus vecā Vismane, kura ir planētas 871.rakete.

Tikmēr no Turcijas izlases rangā visaugstāk ir Bijikakčaja, kura ieņem 161.pozīciju, bet Bašaka Erajdina atrodama 175.vietā. Turcietēm šajā turnīrā nepalīdz šobrīd valsts trešais numurs Ipeka Solja (WTA 205.), bet komandā iekļautas Aksu, kura rangā ieņem 226.vietu, un Pemra Ezgena, kura atrodama 364.pozīcijā.

Pērn Federāciju kausa mačā Latvija Turciju uzvarēja ar rezultātu 2-1. Vienspēlēs Ostapenko ar rezultātu 7-6 (7:4), 5-7, 6-3 pārspēja Bijikakčaju, kamēr Marcinkēviča ar 2-6, 6-3, 2-6 piekāpās Soljai, bet dubultspēlē Latvijas tenisistes guva virsroku ar rezultātu 6-3, 6-4.

Pēc spēles ar Turcijas komandu Latvijai ceturtdien un piektdien gaidāmas apakšgrupu cīņas ar Polijas un Austrijas izlasēm.