Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko: Grūtāk ir noturēties tenisa elitē nekā tajā nokļūt0

foto – Ieva Čīka/LETA

Grūtāk ir noturēties tenisa elitē nekā tajā nokļūt, jo katra pretiniece atdod no sevis vairāk, lai izcīnītu uzvaru, sacīja Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko.

Pašlaik 20 gadus vecā Ostapenko pirmdien, pakāpjoties uz sesto vietu, sasniedza jaunu rekordu pasaules rangā, bet šonedēļ viņa piedalīsies WTA “Premier” turnīrā Sanktpēterburgā, to uzsākot no otrās kārtas. Ar otro numuru izliktā Latvijas tenisiste pirmajā mačā tiksies ar mājinieci Veru Zvonarjovu, kura pasaules rangā ir 197.vietā, bet savulaik bijusi arī otrā.

“Priecājos šeit (Sanktpēterburgā) atgriezties, jo pērn man šajā turnīrā klājās diezgan labi – uzvarēju dubultspēlēs. Sagatavošanās ciklu aizvadīju Rīgā, bet pati sezona man nesākās diez ko sekmīgi, jo zaudēju pirmajos divos mačos. Savukārt Austrālijas atklātajā čempionātā, kur cietu neveiksmi trešajā kārtā, biju ļoti apmierināta ar savu sniegumu,” turnīra rīkotājiem teica Ostapenko.

Pērn Ostapenko bija ļoti veiksmīgs gads, jo viņa uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā un pasaules rangā sasniedza vēl nebijušus augstumus, turklāt piedalījās arī WTA sezonas noslēguma turnīrā.

“Domāju, grūtāk ir noturēties tenisa elitē nekā tajā nokļūt. Sākumā tevi neviens nezina un tev reāli nav, ko zaudēt, bet, kad esi jau pirmā desmitnieka tenisiste, katra pretiniece grib tevi apspēlēt. Līdz ar to man katrā mačā ir jāspēlē ļoti augstā līmenī,” izteicās Ostapenko. “Varbūt pēc pagājušās sezonas, kas man bija ļoti veiksmīga, esmu kļuvusi nopietnāka. Pēc uzvaras Francijas atklātajā čempionātā man gribējās spēlēt arvien vairāk un uzvarēt vēl citos turnīros. Kad vienreiz iegūsti titulu, ir āķis lūpā.”

Ostapenko uz turnīru Sanktpēterburgā esot ieradusies tikai savas mammas un sparingpartnera pavadībā, kamēr Austrālijas atklātajā čempionātā ar viņu bez mātes un treniņbiedra bijuši arī fiziskās sagatavotības treneris, fizioterapeits, aģents un nesen nolīgtais treneris Deivids Teilors.

Latvijas tenisa zvaigzne sestdien Rīgā klātienē vēroja arī latviešu boksera Maira Brieža cīņu Pasaules boksa supersērijas pusfinālā pret ukraini Oleksandru Usiku.

“Šī bija mana pirmā reize boksā. Nebija viegli skatīties šo cīņu, it sevišķi, kad atbalsti par savas valsts sportistu. Cīņa bija ļoti aizraujoša. Lai arī uzvarēja Usiks, uzskatu, ka Mairis sevi ļoti labi parādīja,” apmierināta bija Ostapenko.

Ostapenko Sanktpēterburgā spēlējusi iepriekšējos divus gadus, tomēr ne reizi nav spējusi pārvarēt vienspēļu pirmo kārtu, turklāt nav spējusi uzvarēt pat setu. Tiesa, pērn viņa kopā ar polieti Alicju Rosolsku bija labākās dubultspēļu sacensībās.

LA.lv