Ostapenko iekļūst Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā 0

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko Francijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā ar 2-6, 6-2, 6-4 pārspēja 2010.gada finālisti Samantu Stosuru no Austrālijas, pirmo reizi karjerā sasniedzot kāda “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālu.

VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 26

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 430 WTA ranga punktus, kas viņai pirmo reizi karjerā ļaus iekļūt ranga pirmajā trīsdesmitniekā.

Ceturtdaļfinālā Ostapenko tiksies ar kādreizējo pasaules ranga pirmo raketi Karolīni Vozņacki, kuru uzvarējusi visās trīs savstarpējās spēlēs.

Ostapenko pasaules rangā pašlaik atrodama 47.vietā, kamēr viņas sāncense Stosura ir planētas 22.rakete, bet šajā turnīrā izlikta ar 23.numuru.

Mača pirmo geimu Ostapenko zaudēja pie pretinieces serves, bet otrajā viņai neizdevās panākt izlīdzinājumu, kā rezultāta Latvijas tenisiste jau spēles sākumā nonāca iedzinējos ar 0-2. Zaudētā serve Ostapenko pamatīgi sadusmoja, taču papildu niknums nenesa cerēto un tika ciests zaudējums arī trešajā geimā.

Stosura turpināja dominēt laukumā un nākamajā geimā “tīri” nobreikoja Ostapenko, panākot jau 4-0. Tiesa, pēc neatlaidīgas cīņas piektajā geimā Ostapenko ar otro breikbumbu lauza pretinieces servi un guva pirmo punktu spēlē. Uz to austrāliete atbildēja ar vēl vienu uzvaru pie Latvijas tenisistes serves, tādējādi nonākot vienas uzvarētas serves attālumā, lai gūtu panākumu pirmajā setā.

Tomēr septītajā geimā Ostapenko atspēlēja trīs setbumbas un lauza pretinieces servi, panākot 2-5. Turpinājumā viņa atspēlēja vēl vienu pretinieces setbumbu, taču nespēja nosargāt savu servi un pirmajā setā piekāpās ar 2-6.

Otrā seta sākumā drošu uzvaru guva austrāliete, bet otrajā geimā Ostapenko sīvā cīņā atspēlēja breikbumbu un realizēja savu servi, panākdama 1-1. Tāpat arī savu nākamo servi Latvijas tenisiste noturēja ar neatlaidīgu cīņu, saglabājot rezultātā līdzsvaru. Savukārt nākamajā geimā viņa jau droši nobreikoja pretinieci, pirmo reizi mačā izvirzoties vadībā – 3-2.

Ostapenko turpināja pārliecinoši un uzvarēja arī pie savas serves, tāpat laužot arī nākamo Stosuras servi un panākot drošu vadību. Astoto geimu Latvijas tenisiste uzvarēja “tīri” un setā svinēja panākumu ar 6-2.

Izšķirošajā, trešajā, setā lūzuma brīdis tika panākts piektajā geimā, kurā Ostapenko nobreikoja pretinieces servi, bet pēc tam realizēja savējo, panākdama 4-2. Arī nākamajos divos geimos uzvarēja servētājas, turklāt astotajā geimā Ostapenko atspēlēja četras breikbumbas un saglabāja vadību spēlē. Devītajā geimā, kurā Ostapenko varēja pielikt punktu mačam, droši pie savas serves uzvarēja Stosura. Tiesa, nākamajā geimā Ostapenko aukstasinīgi realizēja savu servi, uzvarot setā ar 6-4 un visā mačā.

Kā vēstīts, pirms šī mača Latvijas tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova trešās kārtas spēlē svētdien ar 1-6, 1-6 piekāpās horvātietei Petrai Martičai.

Sevastova WTA rangā ieņem 19.vietu un turnīrā bija izlikta ar 17.numuru. Savukārt Martičai rangā atrodama vien 290.pozīcijā. Par trešās kārtas sasniegšanu Sevastova nopelnīja 130 WTA ranga punktus.