Ostapenko Indianvelsas WTA turnīra trešajā kārtā piekāpjas horvātietei Martičai 1

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko svētdien prestižā Indianvelsas WTA “Premier” sērijas turnīrā trešās kārtas spēlē ar rezultātu 3-6, 3-6 zaudēja horvātietei Petrai Martičai

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Par trešās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 65 WTA ranga punktus.

Ostapenko šo sacensību ietvaros bija piešķirts sestais numurs un šajā pozīcijā viņa atradās arī pagājušajā nedēļā publicētajā pasaules rangā. Turpat aiz viņas ir francūziete Karolīne Garsija un amerikāniete Venusa Viljamsa, kuras šī turnīra ietvaros var apsteigt Latvijas pirmo raketi, tiesa pretinieču neveiksmju gadījumā Ostapenko reitingā var pakāpties uz piekto pozīciju.

Spēles pirmā seta trešajā un ceturtajā geimā tenisistes apmainījās breikiem, bet seta nogalē Ostapenko zaudēja vēl divas serves, piekāpdamās ar 3-6. Tāpat viņa zaudēja arī savu pirmo servi otrajā setā, bet uzreiz revanšējās Martičai, trešajā geimā nobreikojot pretinieci, tomēr nākamajā jau atkal pārāka bija horvātiete. Septītajā geimā Latvijas tenisistei bija iespēja panākt lūzumu setā, taču viņa nerealizēja divas breikbumbas. Nākamajos divos geimos uzvarot servētājām, Ostapenko setā cieta zaudējumu 3-6 un apstājās turnīra trešajā kārtā.

Martiča ceturtajā kārtā jeb astotdaļfinālā tiksies ar čehieti Markētu Vandroušovu, kura WTA rangā ieņem 54.vietu un trešajā kārtā ar 6-2, 6-2 apspēlēja Arinu Sabaļenku no Baltkrievijas, kura reitingā ir 63.pozīcijā.

Tā kā Ostapenko šajā turnīrā ir starp izliktajām sportistēm, viņai pirmā kārta bija brīva, savukārt otrajā kārtā viņa ar rezultātu 6-4, 3-6, 6-1 nepilnu divu stundu ilgā cīņā pieveica šveicieti Belindu Benčiču.

Tikmēr Martiča, kura rangā ir 51.vietā, turnīru sāka ar 6-3, 6-1 pārspējot Tatjanu Mariju no Vācijas, kas rangā atrodas piecas vietas zemāk, bet otrajā kārtā ar 7-5, 6-4 uzveica ranga 25.raketi Barboru Strīcovu no Čehijas.

Ostapenko un Martičai šī bija pirmā savstarpējā spēle karjerā.

Martiča sezonu sākusi ļoti labi, jo Austrālijas atklātajā čempionātā aizkļuva līdz astotdaļfinālam, bet februārī Budapeštas WTA “International” sērijas turnīrā iekļuva ceturtdaļfinālā. Viņa šosezon WTA turnīros izcīnījusi astoņas uzvaras 11 mačos.

Karjeras laikā Martiča WTA turnīru uzvarētājas titulus nav izcīnījusi, taču 2012.gadā spēlēja Kualalampuras turnīra finālā. Viņa togad rangā sasniedza 42.vietu, kas tenisistei ir rekords.

Iepriekšējo reizi viņa Indianvelsas turnīra vienspēlēs piedalījās 2013.gadā, kad zaudēja pirmajā kārtā, gadu vēlāk startējot dubultspēlē. 2010.gadā viņa tika līdz šī turnīra otrajai kārtai, bet debiju piedzīvoja 2009.gadā, kad pārvarēja kvalifikāciju, bet pamatturnīrā zaudēja pirmajā spēlē.

Ostapenko Indianvelsā spēlēja otro reizi karjerā, pērn gūstot vienu uzvaru un zaudējot otrajā kārtā. Pagaidām šī sezona gan viņai nav bijusi pārāk sekmīga, jo tikai divas reizes uzvarot tenisistes no ranga pirmā simtnieka. Gada pirmajā “Grand Slam” turnīrā – Austrālijas atklātajā čempionātā – viņa aizkļuva līdz trešajai kārtai, bet pēc tam sasniedza ceturtdaļfinālu Sanktpēterburgas WTA “Premier” turnīrā.

Latvijas tenisiste šosezon četras reizes zaudējusi savus pirmos mačus turnīrā, Indianvelsā pārtraucot trīs zaudējumu sēriju. Ostapenko šosezon WTA turnīros izcīnījusi vien četras uzvaras un no šīm pretiniecēm spēcīgākā bijusi Benčiča, kā arī ranga 93.pozīcijā esošā krieviete Vera Zvonarjova. Vēl vairākus panākumus viņa izcīnīja Federāciju kausa ietvaros, bet tur visas pretinieces bija rangā daudz zemāk esošas.

Ostapenko pērn jūnijā triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, sasniedzot vienu no lielākajiem panākumiem Latvijas sporta vēsturē. Viņa kļuva par pirmo Latvijas tenisisti ranga pirmajā desmitniekā un piedalījās WTA sezonas noslēguma turnīrā. Ostapenko bez triumfa “French Open” izcīnīja uzvaru arī Seulas WTA “International” turnīrā.

Jau vēstīts, ka sestdien ar uzvaru Indianavelsas turnīru sāka Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova, kura turnīrā izlikta ar 21.numuru. Planētas 20.rakete trīs setu mačā ar 6-2, 2-6, 6-1 uzvarēja 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni Moniku Pudžu no Puertoriko, kura rangā atrodas 83.vietā.

Sevastova Indianvelsā spēlē sesto reizi, tomēr pamatturnīrā vien trešo. Pērn viņa arī sacensības sāka no otrās kārtas, bet uzreiz cieta neveiksmi, līdz ar to Latvijas sportiste bez pamatturnīru uzvarām tur bija kopš 2011.gada.

Ostapenko ar Sevastovu piedalījās arī Indianvelsas dubultspēļu turnīrā, kur gan piedzīvoja zaudējumu jau pirmajā kārtā, ar 2-6, 3-6 piekāpjoties ar otro numuru izliktajām taivānietēm Kaičeņai un Latišai Čanām.

Sacensības Indianvelsā tiek sauktas arī par sezonas piekto “Grand Slam” turnīru, tam ilgstot pusotru nedēļu un pirmajām 32 sportistēm pirmo kārtu saņemot brīvu.