Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko ir atpakaļ piecdesmitniekā 16

AP/Scanpix

Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko pēc fināla sasniegšanas Čārlstonas turnīrā jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, atgriezusies pasaules ranga pirmajā piecdesmitniekā, kā arī sasniegusi jaunu rekordu dubultspēļu rangā.

Ostapenko rangā no 66.vietas pakāpusies uz 50.pozīciju. Iepriekšējā nedēļa Latvijas sportistei bija veiksmīga, jo viņa trešo reizi karjerā sasniedza kāda WTA turnīra finālu, taču Čārlstonas WTA “Premier” sacensību izšķirošajā mačā ar 3-6, 1-6 stundas laikā kapitulēja savai vienaudzei Darjai Kasatkinai no Krievijas.

Tiesa, šāds sniegums ļāva Ostapenko iegūt 305 WTA ranga punktus un veikt kāpumu rangā. Šī turnīra ietvaros viņa uzveica arī bijušo pasaules ranga līderi Karolīnu Vozņacki no Dānijas.

Kasatkina WTA turnīru vienspēļu finālos spēlēja pirmoreiz karjerā, jo līdz šim divos pusfinālos bija cietusi neveiksmes, bet šobrīd viņa no pasaules ranga 42.vietas pakāpusies uz 29.pozīciju.

Tikmēr Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova pasaules rangā saglabājusi iepriekš ieņemto 26.vietu. Arī viņa, būdama izlikta ar astoto numuru, sacentās Čārlstonā, kur aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, taču tajā ar 2-6, 4-6 piekāpās vācietei Laurai Zīgemundai.
Savukārt Latvijas trešā rakete joprojām ir Diāna Marcinkēviča, kura saglabājusi 296.pozīciju, kamēr Ernesta Gulbja pusmāsa Laura Gulbe ir 1139.vietā.
Tikmēr 16 gadus vecā Daniela Vismane, kura ar trim nopelnītiem punktiem pašlaik ieņem 1234.pozīciju.

Saistītie raksti

Pasaules ranga pirmo vietu saglabājusi Vācijas tenisiste Angelika Kerbere, kura svētdien Meksikā notikušā Monterejas WTA “International” sērijas turnīra finālā ar 4-6, 6-2, 2-6 piekāpās krievietei Anastasijai Pavļučenkovai. Krievijas tenisiste šajā turnīrā uzvarējusi jau ceturto reizi karjerā, taču pasaules rangā viņa saglabājusi iepriekš ieņemto 16.vietu.

Aizvadītajā nedēļā Ostapenko sacentās arī Čārlstonas turnīra dubultspēļu sacensībās, kur kopā ar pieredzējušo amerikānieti Rakelu Atavo aizkļuva līdz pusfinālam. Tas ļāva iegūt 185 WTA dubultspēļu ranga punktus un sasniegt jaunu rekordu, jo viņa pakāpusies no 54. uz 48.vietu. Ostapenko iepriekšējais karjeras rekords dubultspēļu rangā bija 53.pozīcija.

LA.lv