Svētdiena, 11. decembris, 2016
23. marts, 2015
Drukāt

Ostapenko jaunas uzvaras un rekordi

Latvijas pirmā rakete tenisā Aļona Ostapenko pirmdien ar uzvaru sāka Ķīnā notiekošo Cjuaņdžou ITF 50 000 sērijas turnīru. Vienspēļu sacensību pirmās kārtas mačā Ostapenko, ar 6-4, 6-1 pārliecinoši apspēlēja Varačaju Vontenčaju no Taizemes, kura šobrīd ir 242.labākā spēlētāja pasaulē. Pirmās kārtas pārvarēšana Ostapenko ļāvusi tikt pie astoņiem vienspēļu ranga punktiem.

Latvijas pārstāve šajā turnīrā piedalīsies arī dubultspēļu sacensībās, kur viņa pārī ar Lielbritānijas sportisti Naomi Broudiju pirmajā kārtā spēkosies ar turnīra galvenajām favorītēm ķīnieti Lianu Čeņu un Čuanu Čiadzjunu no Taivānas.

Ostapenko jauns ranga rekords – 184. vieta

Aļona Ostapenko jaunākajā WTA vienspēļu rangā, kas publicēts pirmdien, pakāpusies līdz rekordaugstajai 184.vietai.

Pagājušā gada Vimbldonas čempionāta junioru turnīra uzvarētāja šo gadu sākusi ļoti sekmīgi un marta sākumā pirmo reizi karjerā triumfēja ITF 50 000 sērijas turnīrā, paveicot to sacensībās Sanktpēterburgā. Tas viņai pirmo reizi karjerā ļāva ielauzties starp pasaules 200 labākajām tenisistēm, sasniedzot 186.vietu.

Pirms divām nedēļām publicētajā rangā Ostapenko gan divas vietas zaudēja, taču nu ir pakāpusies par četrām pozīcijām, kas viņai ļāvis sasniegt jaunu karjeras rekordu.

Tikmēr iepriekšējā valsts pirmā rakete Diāna Marcinkēviča saglabājusi 277.vietu, bet viņas karjeras rekords vienspēļu rangā ir 196.vieta, kas tika sasniegta pagājušā gada aprīlī.

Arī kādreizējā valsts labākā tenisiste Anastasija Sevastova saglabājusi iepriekš ieņemto 688.vietu. Viņa janvārī pēc ilgas pauzes atgriezās sacensību apritē, bet kopš tā laika bija pamanījusies gūt 20 uzvaras pēc kārtas, šo panākumu sēriju pārtraucot vien iepriekšējā nedēļā.

Savukārt Latvijas labākā tenisista Ernesta Gulbja pusmāsa Laura Gulbe rangā pakāpusies par četrām vietām uz 906.pozīciju. Tikmēr 1117.vietā atrodas Anastasija Homutova, pakāpjoties par desmit pozīcijām.

Pirmo vietu pasaules rangā jau ilgstoši ieņem amerikāniete Serēna Viljamsa, kura ir gados vecākā ranga pirmā rakete tā vēsturē un janvāra pēdējā dienā kļuva par Austrālijas turnīra uzvarētāju, bet otrā ir Marija Šarapova no Krievijas, kura bija amerikānietes pretiniece sacensību finālā. Ranga trešo vietu saglabājusi rumāniete Simona Halepa, apsteidzot čehieti Petru Kvitovu. Piektā tikmēr ir dāniete Karolīne Vozņacki.

Pagājušajā nedēļā par prestižā Indianvelsas WTA “Premier” sērijas turnīra uzvarētāju kļuva Halepa, kura finālmačā ar 2-6, 7-5, 6-4 pārspēja kādreizējo pasaules ranga pirmo numuru un šo sacensību uzvarētāju Jeļenu Jankoviču no Serbijas.

Dubultspēļu rangā Marcinkēviča atkāpusies par trim vietām uz 198.pozīciju, bet Ostapenko saglabājusi 286.pozīciju. Vēl Līga Dekmeijere zaudējusi vienu vietu un tagad ieņem 394.vietu, bet Sevastova pakāpusies par divām pozīcijām un rangā ieņem 808.vietu.

Gulbis vienu vietu zemāk

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis jaunākajā ATP vienspēļu rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējis vienu vietu un nu ieņem 16.pozīciju.

Gulbja kontā pašlaik ir 1910 punkti jeb par 135 mazāk nekā pirms divām nedēļām, kad rangs tika publicēts iepriekšējo reizi. Mēneša laikā Latvijas labākais tenisists pasaules reitingā zaudējis divas vietas.

Februāra nogalē Gulbis pēc ļoti ilgas atrašanās 13.pozīcijā noslīdēja uz 14.vietu. Iepriekš latvietis ranga 13.vietu nemainīgi ieņēma kopš pagājušā gada augusta, bet zemāk par šo pozīciju rangā viņš nebija atradies kopš pērnā jūnija sākuma, kad arī trīs nedēļas ieņēma rekordaugsto desmito pozīciju.

Latvietis šomēnes piedalījās Indianvelsas ATP “Masters 1000” sērijas turnīrā, kurā izcīnīja savu pirmo uzvaru pēc septiņu zaudējumu sērijas. Tiesa, no šīm sacensībām Gulbis izstājās trešajā kārtā. Tāpat martā kļuva zināms, ka Gulbis pārtraucis sadarbību ar savu ilggadējo treneri austrieti Ginteru Bresniku.

Latvijas otrā rakete rangā ir Mārtiņš Podžus, kurš noslīdējis par desmit vietām uz 514.pozīciju. Tikmēr M.Podžus dvīņubrālis Jānis jaunākajā rangā atkāpies uzreiz par 52 pozīcijām uz 731.vietu, bet Artūrs Lazdiņš pakāpies uz ranga 2040.vietu.

Ranga līderis kopš pērnā jūlija sākuma ir serbs Novāks Džokovičs, kurš janvārī kļuva par Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāju, bet otrais joprojām ir Rodžers Federers no Šveices. Trešo vietu joprojām ieņem spānis Rafaels Nadals, bet ceturtais ir brits Endijs Marejs, apsteidzot japāni Kei Nišikori.

Svētdien par Indianvelsas uzvarētāju otro gadu pēc kārtas kļuva Džokovičs, kurš finālā ar 6-3, 6-7 (5:7), 6-2 pieveica Federeru, tādejādi tiekot pie sava 50.titula karjerā.

Tikmēr ATP dubultspēļu rangā visaugstāk atrodas Gulbis, kurš zaudējis vienu vietu un nu ieņem 576.pozīciju, kamēr Miķelis Lībietis atkāpies par piecām pozīcijām un nu ieņem 625.vietu.

Dvīņubrāļi Podži tikmēr dala 814.vietu, Rihards Emuliņš un Krišjānis Stabiņš dala 1389.pozīciju, bet Deivids Jukša atrodams 1581.vietā.