Ostapenko jauno gadu sāk ar zaudējumu 0

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko, uzsākot jauno sezonu, Šeņdžeņas WTA “International” sērijas turnīra pirmajā kārtā otrdien ar rezultātu 1-6, 4-6 zaudēja čehietei Kristīnai Plīškovai.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas

Planētas septītā rakete Ostapenko, kura turnīrā Šeņdžeņā bija izlikta ar otro numuru, par piedalīšanos pirmās kārtas mačā saņems vienu WTA ranga punktu. 2017.gada Latvijas labākajai sportistei nav izdevies aizstāvēt pērn pirmajā nedēļā izcīnītos 110 punktus, taču viņas vieta rangā šobrīd nav apdraudēta.

Tikmēr Plīškova WTA rangā atrodama 61.pozīcijā.

Ostapenko šajā mačā pieļāva astoņas dubultkļūdas. Kā zināms, pērn viņa šajā rādītājā bija pasaules tenisa līdere. Tikmēr Plīškova šajā mačā atzīmējās ar 11 “eisiem” jeb netveramajām servēm.

Mačā pirmā servēja Plīškova, kura pēc tam, kad Ostapenko bija panākusi 30:0, realizēja četrus “eisus” un uzvarēja pirmo geimu. Pavisam dramatisks izvērtās otrais geims, kas ilga 14 minūtes un 32 sekundes. Tajā 25 izspēlēs Ostapenko piecas reizes neizservēja uzvaru geimā, atspēlēja četras breikbumbas, bet tomēr pēc smagas cīņas atzina pretinieces pārākumu.

Trešajā geimā Latvijas tenisa zvaigznei neizdevās revanšēties un viņa nonāca iedzinējos ar 0-3. Pārtraukumā pēc smagām diskusijām ar savu māti un treneri Jeļenu Jakovļevu Ostapenko nespēja saņemties un savā servē pieļāva pāris dubultkļūdas, zaudēdama arī ceturto geimu. Pie Plīškovas serves viņa spēlēja pārliecinošāk, taču nonāca iedzinējos ar 0-5.

Pēc nonākšanas bezdibeņa malā Ostapenko saņēmās un atspēlēja setbumbu, pirmo reizi mačā realizējot savu servi. Tiesa, nākamajā geimā Plīškova nodrošināja uzvaru setā ar 6-1.

Otrā seta pirmajā geimā Ostapenko pieļāva trīs dubultkļūdas un nonāca iedzinējos ar 0-1. Pēc neveiksmes pirmajā geimā Ostapenko sapurinājās un pirmo reizi mačā nobreikoja pretinieci, bet trešejā geimā uzvarēja “tīri” un ieguva pārliecību. Pēc tempa uzņemšanas Latvijas sportiste nākamajā geimā tika pie breikbumbas, taču to neizmantoja, Plīškovai panākot izlīdzinājumu 2-2.

Ostapenko zaudēja nākamo servi un pārtraukumā atkal pauda neapmierinātību ar savu spēli, taču tas palīdzēja sapurināties, jo viņa nobreikoja pretinieci un uzvarēja savu nākamo servi, atspēlēdama vienu breikbumbu. Tiesa, pēc šī uzplaiksnījuma atkal nāca kritums, Ostapenko zaudējot divus geimus pēc kārtas, turklāt pie savas serves uzvarot tikai vienu izspēli. Līdz ar to Plīškova bija panākusi 5-4 un varēja servēt par uzvaru mačā. Desmitajā geimā Čehijas tenisiste pielika punktu mačam, Ostapenko zaudējot ar 4-6.

Otrajā kārtā Plīškova tiksies ar WTA ranga 105.numuru Anu Bogdanu no Rumānijas, kura pirmajā kārtā ar rezultātu 6-4, 6-2 uzvarēja itālieti Kamilu Džordži, kura rangā atrodama 80.pozīcijā.