Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko: Jūtos pagodināta, ka būšu Serēnas Viljamsas pretiniece viņas atgriešanās mačā 16

foto – Ieva Čīka/LETA

Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko ir pagodināta, ka būs titulētās amerikānietes Serēnes Viljamsas pretiniece viņas atgriešanās mačā.

Ostapeno sestdien Abū Dabī aizvadīs paraugturnīra maču pret Viljamsu, kurai tā būs atgriešanās cīņa pēc kļūšanas par māmiņu.

“Nevaru sagaidīt šo maču, jo neesmu ar viņu spēlējusi. Bērnībā viņa bija mans elks. Man ļoti patika viņas spēles stils,” “TheNational.ae” citē Ostapenko teikto.

Pašlaik 36 gadus vecā Viljamsa nav spēlējusi jau gandrīz gadu, jo pēc uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā viņa paziņoja, ka ir stāvoklī. Septembra pirmajā dienā viņai piedzima meita, bet pati tenisiste nenoliedza, ka nākamā gada janvārī varētu atgriezties kortā.

“Jūtos ļoti pagodināta, ka spēlēšu pret Serēnu viņas atgriešanās mačā. Tā man būs lieliska iespēja. Spēlēt pret tāda līmeņa zvaigzni ir vienkārši lieliski. Man nebūs, ko zaudēt, vienkārši izbaudīšu maču” atzīmēja Ostapenko.

Svētdien Ostapenko noslēdza dalību Taizemes paraugturnīrā “Intercontinental World Tennis Thailand Championship”, kur pēc zaudējumiem čehietei Karolīnai Plīškovai un Johannai Kontai no Lielbritānijas ieņēma trešo vietu.

“Esmu ieguldījusi daudz darba šajā pirmssezonas periodā, jo īpaši uzlabojot savu servi un stabilitāti. Protams, ka nebūs viegli pēc tik labas sezonas, bet es darīšu visu iespējamo, lai “Grand Slam” turnīros parādītu pēc iespējas labāku sniegumu un paliktu ranga desmitniekā,” stāstīja Ostapenko.

Zīmīgi, ka S.Viljamsa profesionālas tenisistes karjeru sāka 1995.gadā – divus gadus pirms Ostapenko dzimšanas.

Kā savu atgriešanās turnīru Viljamsa iepriekš bija nosaukusi Austrālijas atklāto čempionātu, kas sāksies 15.janvārī.

Viljamsa karjeras laikā izcīnījusi 23 “Grand Slam” titulus, bet pasaules rangā viņa pašlaik atkritusi uz 22.vietu.

Abū Dabī notiekošais “Mubadala World Tennis Championship” kā tradicionāls pirmssezonas sagatavošanās turnīrs pasaules tūres tenisistiem kalpo jau kopš 2009.gada.

Saistītie raksti

Ostapenko pirmais turnīrs jaunajā sezonā būs Ķīnā, kur jau nākamā gada pirmajā dienā sāksies Šeņdžeņas WTA turnīrs. Sezonai viņa gatavojas jau mēnesi, tomēr vienīgi Taizemē viņai bija pirmie treniņi ārā. Ja daudzas tenisistes visu sagatavošanās posmu pavada vietās, kur ir silts, Ostapenko gatavojās dzimtenē, paužot, ka Rīga ir viena no skaistākajām pilsētām pasaulē.

Ostapenko jūnijā triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, sasniedzot vienu no lielākajiem panākumiem Latvijas sporta vēsturē. Viņa kļuva par pirmo Latvijas tenisisti ranga pirmajā desmitniekā un piedalījās WTA sezonas noslēguma turnīrā. Ostapenko bez triumfa “French Open” izcīnīja uzvaru arī Seulas WTA “International” turnīrā.

LA.lv