AP/Scanpix

Ostapenko labi sāk un tomēr zaudē divos taibreikos 0

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko trešdien Vācijā notiekošā Štutgartes WTA “Premier” sērijas turnīra pirmās kārtas spēlē ļoti sīvā cīņā ar 6-7 (3:7), 6-7 (3:7) zaudēja ASV dāmu tenisa ceturtajai raketei Koko Vandevejai.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Latvijas tenisiste, kura pasaules rangā ir 50.vietā, abos setos uzvarēja pirmajos divos geimos, taču pārsvaru nenosargāja un pēc tam cieta neveiksmes taibreikos.

Ostapenko Štutgartē nopelnīja 26 WTA viensēļu ranga punktus – vienu pamatturnīrā, bet 25 par trīs kvalifikācijas kārtu pārvarēšanu. Latvijas pārstāvei šosezon uz māla seguma kortiem šis bija tikai otrais zaudējums desmit aizvadītos mačos.

Spēle sākās ar ļoti garu pirmo geimu, kurā ranga 23.rakete Vandeveja pie savas serves uzvarēja pirmajās trīs izspēlēs, taču Ostapenko spēja panākt izlīdzinājumu un pēc tam ar trešo breikbumbu arī tikt pie punkta, pēc tam panākot ar 2-0.
Nākamos trīs punktus guva servētājas, bet sestajā geimā amerikāniete tika pie pirmās breika iespējas, kuru arī izmantoja, izlīdzinot rezultātu 3-3. Ļoti sīva spēkošanās bija arī septītajā geimā, kurā bija nepieciešamas 19 izspēles, taču atkal izturīgāki nervi bija Ostapenko, jo viņa ar ceturto breika iespēju tika pie punkta. Šoreiz panākt lielāku pārsvaru viņai gan neizdevās, jo Vandeveja otro reizi spēlē guva punktu pretinieces servē, pēc tam pirmo reizi mačā izvirzoties vadībā ar 5-4.
Seta izskaņā atkal dominēja servētājas, tāpēc uzvarētāju nācās noteikt taibreikā, kura sākumā arī bija sīva spēkošanās. Vandeveja uzvarēja pirmajās divās izspēlēs, Ostapenko tūdaļ atbildēja ar to pašu, taču pie rezultāta 3:3 amerikāniete četrās izspēlēs pēc kārtas, svinot panākumu setā.

Arī otrā seta ievadā Ostapenko panāca 2-0 savā labā, punktu pretinieces servē gūstot otrajā geimā, taču Vandeveja uzreiz panāca izlīdzinājumu, bet devītajā geimā guva punktu Ostapenko servē un panāca 5-4. Izservēt maču amerikāniete gan nespēja, tāpēc atkal nācās spēlēt taibreiku, kurā Ostapenko nokļuva iedzinējos ar 1:3, tā arī nespējot izglābties no zaudējuma.

Ostapenko un Vandeveja savā starpā spēlēja pirmo reizi, tāpat kā abas šogad debitēja prestižajā Štutgartes WTA “Premier” tenisa turnīrā.