Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko: Nav viegli, kad iegūsti “Grand Slam” titulu 20 gadu vecumā 16

AFP/Scanpix

Latvijas sieviešu tenisa zvaigznei Aļonai Ostapenko pirmdien sezonas pirmā “Grand Slam” turnīra – Austrālijas atklātā čempionāta – pirmajā kārtā pret pieredzējušo itālieti Frančesku Skjavoni bija jāspēlē agresīvi un jāsaglabā augsta stabilitāte, norādīja sportiste.

20 gadus vecā Ostapenko pirmdien Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā ar 6-1, 6-4 uzvarēja 37 gadus veco Skjavoni.
“Jau pirms mača zināju, ka šī nebūs viegla spēle. Man bija jāspēlē agresīvi un jāsaglabā augsta stabilitāte,” WTA citē Ostapenko teikto. “Skjavone ir lieliska spēlētāja – ļoti pieredzējusi un pasaules tūrē spēlē jau ilgu laiku. Viņa nav tas parocīgākais pretinieks. Otrajā setā pieļāvu vairāk kļūdu, bet pēc tam es atradu savu spēli un esmu patiešām apmierināta, kā noslēdzu šo maču.”

“Nav viegli, it sevišķi laikā, kad iegūsti “Grand Slam” titulu 20 gadu vecumā. Visi vēlas tevi apspēlēt. Līdz ar to katram mačam ir jāsagatavojas ļoti labi. Bet no otras puses, man nav, ko zaudēt. Es jau esmu izcīnījusi “Grand Slam” titulu – man ir jāizbauda katra spēle un jāparāda savs labākais sniegums,” uzsvēra pasaules ranga septītās vietas īpašniece.

Saistītie raksti

Pirms šīs sezonas Ostapenko uzsākusi sadarbību ar austrāliešu treneri Deividu Teiloru, kurš karjeras laikā trenējis daudzas dāmu tenisa slavenības, lielākos panākumus gūstot ar savu tautieti Samantu Stosuru.
“Aizvadījām visu pirmsssezonu un tagad strādājam kopā. Domāju, ka viņš ir lielisks un ļoti pieredzējis treneris, kurš var man palīdzēt ar daudzām lietām,” teica Ostapenko.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Ostapenko nopelnījusi 70 WTA ranga punktus, bet viņas nākamā pretiniece būs pasaules ranga 84.vietas īpašniece ķīniete Jinjina Duaņa, kura savā mačā ar 6-0, 6-1 sagrāva Marianu Dukē-Marinjo no Kolumbijas (WTA 110.).

LA.lv