Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko neaizstāv Seulas titulu un izkrīt no pirmā desmitnieka0


Aļona Ostapenko
Aļona Ostapenko
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko ar 3:6, 2:6 zaudēja ranga 122. vietas īpašniecei Jekaterinai Aleksandrovai no Krievijas, nespējot nosargāt pērn izcīnīto Seulas WTA “International” sērijas turnīra uzvarētājas titulu.

Ostapenko šajā turnīrā bija izlikta ar pirmo numuru. Nākamajā nedēļā rīdzinieci gaida atkāpšanās rangā un izkrišana no labāko desmitnieka. Provizoriski Ostapenko būs 11. vietā.

Šim duelim bija jānorisinās ceturtdien, tomēr lietaino laika apstākļu dēļ sportistes nevarēja doties laukumā, tāpēc cīņa tika pārcelta uz nākamo dienu.

Jau ar pirmajiem geimiem bija redzams, ka Aleksandrovai ir daudz labāka’serve pie pašas geimiem un viņa tiek galā ar Aļonas ātrajiem uzbrukuma mēģinājumiem. Ostapenko no 1:3 izdevās panākt 3:3, septītajā geimā viņa bija vadībā ar 40:15, taču nespēja to pārvērst uzvarētā geimā. Pēc šīm epizodēm Ostapenko sašļuka – viņas ierastie sitieni bija neprecīzi un lielas problēmas radīja pašas serve.

Otrajā setā izšķirošais bija ceturtais geims, kurā Ostapenko atkal zaudēja savu servi, pretiniecei vēlāk panākot 4:1 savā labā. Vēl vienu breika iespēju Aleksandrova ieguva astotajā geimā, ks reizē bija mačbumbas vērtē, Krievijas pārstāvei to izmantojot.

71 minūti garajā spēlē Ostapenko bija tikai 11 pašas uzvarētas izspēles, kas viņai ir neraksturīgi maz. Turklāt Alekssandrovai tādas bija 18. Precīzas bija tikai 38 procenti Aļonas pirmo servju, pašas 18 kļūdas un bezierunu zaudējums.

Saistītie raksti

Abām tenisistēm šī bija trešā savstarpējā spēle. 2015.gada februārī Ostapenko pretinieci pārspēja Kroiclingenas ITF 50 000 sērijas turnīra ceturtdaļfinālā, bet piecus mēnešus vēlāk Olomoucas ITF 50 000 pirmajā kārtā viņa maču ar Aleksandrovu nepabeidza.

Nāakamajāa nedēļā Ķīnas pilsētā Vuhanā notiks “WTA Premier” sērijas turnīrs, kurā piedalīsies abas mūsu labākās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova. Liepājniecei tas būs pirmais turnīrs pēc ASV atklātā čempionāta pusfināla sasniegšanas.

LA.lv