AFP/LETA

Ostapenko nepārvar Hertogenbošas WTA turnīra otro kārtu 0

Latvijas sieviešu tenisa ranga līdere Aļona Ostapenko dienu pēc savas deviņpadsmitās dzimšanas dienas piedzīvoja zaudējumu Hertogenbošas WTA “International” sērijas turnīra otrās kārtas mačā, ar rezultātu 5-7, 2-6 piekāpjoties Ukrainas tenisistei Katerinai Kozlovai.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Līdz ar to Ostapenko šosezon WTA turnīros ceturtdaļfinālā ir iekļuvusi tikai divas reizes.

Spēles pirmajā geimā Ostapenko uzvarēja “sausā” pie pretinieces serves, tomēr Kozlova uzreiz panāca izlīdzinājumu 1-1. Seta atlikušajā daļā dominēja servētājas, tomēr jau sestajā geimā Latvijas sportistei bija jāaizstāv trīs breikbumbas, ko gan viņa paveica. Nākamās divas breikbumbas, kas reizē bija arī setbumbas, Kozlova ieguva 12.geimā, spējot izmantot pirmo no tām, līdz ar to Ostapenko pirmajā setā piekāpās ar 5-7.

Otrajā setā Ostapenko pirmajos divos geimos spēja uzvarēt tikai vienā izspēlē un ātri nokļuva iedzinējos ar 0-3. Turpinājumā atkal ilgstoši labākas bija servētājas, bet astotajā geimā Kozlova vēlreiz lauza Ostapenko servi, punktu mačam pieliekot ar ceturto setbumbu.

Līdz ar to Ostapenko turnīru noslēdza ar 30 WTA ranga punktiem.

Latvijas tenisiste, kura WTA pasaules rangā ieņem 39.vietu, bet Hertogenbošas turnīrā bija izlikta ar ceturto numuru, zālāju sezonu sāka ar ļoti pārliecinošu uzvaru pār serbieti Jovanu Jaksiču, pieveicot ranga 212.raketi ar 6-1, 6-0. Tā bija Ostapenko pārliecinošākā uzvara kopš pērnā gada Kvebekas turnīra, kad viņa ļāva uzvarēt vienu geimu polietei Paulai Kanijai. Tāpat viņa šogad divos mačos pretiniecēm atdevusi pa diviem geimiem.

Tikmēr Kozlova pirmās kārtas cīņā pret zviedrieti Juhannu Lāšoni bija vadībā ar 7-6 (7:3), 3-2, kad pretiniece traumas dēļ spēli nevarēja turpināt. Kozlova šobrīd WTA pasaules rangā atrodas 104.vietā, bet WTA turnīros pamatsacensībās uz zāles seguma viņa spēlē pirmoreiz karjerā.

Ostapenko un Kozlova savā starpā iepriekš bija tikušās vienu reizi, kad 2014.gada ITF turnīrā Itālijā uz māla seguma uzvaru ar 3-6, 6-1, 6-2 svinēja ukraiņu sportiste, tomēr tobrīd Latvijas sportiste pasaules rangā bija vien sestajā simtā.

Pašlaik 22 gadus vecās ukrainietes rekords pasaules rangā ir 100.vieta, kas tika sasniegta pērn aprīlī. Kozlovai šī sezona iesākās neveiksmīgi, jo viņa vairākos WTA turnīros – tostarp Austrālijas atklātajā čempionātā – nespēja pārvarēt kvalifikācijas sacensības. Visbeidzot tas viņai februārī izdevās Sanktpēterburgas WTA “Premier” sērijas turnīrā, kur viņa spēja sasniegt pat ceturtdaļfinālu. Savukārt Stambulas WTA “International” turnīrā viņa tika līdz pusfinālam, ceturtdaļfinālā ar 6-2, 6-3 uzvarot arī Latvijas sieviešu tenisa ranga otro raketi Anastasiju Sevastovu. Tikmēr Francijas atklātajā čempionātā Kozlova nepārvarēja kvalifikāciju, apstājoties izšķirošajā trešajā kārtā.

Zīmīgi, ka pērn Kozlovai bija pozitīvas dopinga analīzes un viņai tika piemērota pusgada diskvalifikācija, kas noslēdzās pagājušā gada augusta vidū.

Ceturtdaļfinālā Kozlova tiksies ar amerikānieti Medisonu Brenglu.

Ostapenko pirmdien oficiāli nodrošināja sev iespēju startēt savās pirmajās olimpiskajās spēlēs, jo viņa jaunākajā WTA pasaules rangā ieņēma 39.vietu, kas ir par trim zemāk nekā iepriekšējā rangā, tomēr ar to pilnīgi pietika, lai iegūtu ceļazīmi uz Riodežaneiro. Pie iespējas spēlēt Olimpiādē tika pasaules ranga 56 labākās sportistes, taču citu tenisistu neizpildīto kritēriju dēļ (traumas, nepiedalīšanās Federāciju kausā) pie iespējas startēt olimpiskajās spēlēs tika arī ranga 72.vietā esošā Cvetana Pironkova no Bulgārijas.

Ostapenko arī pērn spēlēja Hertogenbošā, taču nepārvarēja kvalifikāciju, apstājoties izšķirošajā, trešajā, kārtā. Tomēr uz zālāja segumiem Ostapenko ir spēlējusi labi, jo 2014.gadā viņa uzvarēja Vimbldonas junioru tenisa turnīrā, bet pērn jau starp pieaugušajiem aizkļuva līdz otrajai kārtai.

Šī gan bija tikai ceturtā reize, kad Ostapenko WTA turnīros spēlē uz zāles seguma.

Nesenajā Francijas atklātajā čempionātā Ostapenko startēja nesekmīgi, jo, lai gan bija izlikta ar 32.numuru, pirmajā kārtā ar 4-6, 5-7 atzina japānietes Naomi Osakas pārākumu, kura rangā ir 87.vietā.

Šosezon Ostapenko, ņemot vērā arī kvalifikācijas cīņas, WTA turnīros izcīnījusi 12 uzvaras 27 mačos. Savukārt pamatturnīru mačos viņai ir 11 uzvaras 22 cīņās.

Tāpat Ostapenko pārī ar krievieti Veru Duševinu Hertogenbošā piedalījās dubultspēļu turnīrā, kur trešdien Latvijas tenisiste savā deviņpadsmitajā dzimšanas dienā piedzīvoja zaudējumu, ar rezultātu 5-7, 3-6 atzīstot Oksanas Kališņikovas no Gruzijas un Kazahstānas sportistes Jaroslavas Švedovas pārākumu.

Pašlaik Duševina atsevišķos turnīros palīdz Ostapenko arī kā trenere.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka cita Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova pirmdien Lielbritānijas pilsētā Notingemā cieta neveiksmi WTA “International” turnīra pirmajā kārtā, trīs setu cīņā ar 7-6 (7:5), 0-6, 2-6 atzīstot čehietes Karolīnas Plīškovas pārākumu, kurai turnīrā ir pirmais numurs. Savukārt dubultspēļu turnīrā Sevastova pārī ar mājinieci Naomi Broudiju trešdien pirmajā kārtā ar 3-6, 6-2, 11:9 uzveica japānieti Šuko Aojamu un Renatu Vorāčovu no Čehijas un ceturtdien aizvada ceturtdaļfinālu.

Tenisistes ar turnīriem Notingemā un Hertogenbošā uz zāles segumiem sāk gatavoties Vimbldonas čempionātam, kas tiks izspēlēts no 27.jūnija.