Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko paliek rekordpozīcijās, Sevastova atkāpjas no divdesmitieka0

Foto – EPA/LETA

Latvijas tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova WTA rangā zaudējusi piecas vietas un šobrīd atrodama 21.pozīcijā, kamēr Aļona Ostapenko saglabā savu rekordaugsto sesto pozīciju, bet ranga līderes godu atguvusi rumāniete Simona Halepa.

Abas Latvijas tenisistes pagājušajā nedēļā piedalījās Dubaijas WTA “Premier”. Sevastova pirmajā kārtā neizmantoja divas mačbumbas un ar rezultātu 6-3, 6-7 (9:11), 3-6 piekāpās Jekaterinai Makarovai no Krievijas. Savukārt Ostapenko turnīru sāka no otrās kārtas, kurā ar 1-6, 6-7 (6:8) piekāpās Makarovas tautietei Jeļenai Vesņinai.

Iepriekšējā nedēļa Sevastovai bija svarīga, jo pērn viņa Dubaijas turnīrā aizkļuva līdz pusfinālam, turklāt toreiz tam bija “Premier 5” kategorija, kamēr šogad tās bija parastas “Premier” sacensības. Sevastova pērn nopelnīja 350 ranga punktus, bet šogad par spēlēšanu pirmajā kārtā ieguva tikai vienu punktu.

Līdz ar to Sevastova zaudējusi piecas vietas un ir 21.pozīcijā, bet pirms divām nedēļām viņa vēl atradās savā rekordaugstajā 15.vietā. Tikmēr Ostapenko saglabājusi sesto vietu, uz kuru viņa pacēlās pirms četrām nedēļām, veicot vienas pozīcijas kāpumu un labojot savu rekordu.

Tiesa, nākamajā nedēļā Sevastova atgriezīsies ranga pirmajā divdesmitniekā, jo austrāliete Ešlija Bārtija šajā nedēļā neaizstāvēs savus pērn izcīnītos punktus par uzvaru Kualalumpuras WTA “International” turnīrā.

Pagājušā gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja Ostapenko uz pasaules ranga septīto vietu pakāpās oktobrī, sasniedzot jaunu karjeras rekordu un vēl nebijušus augstumus Latvijas profesionālajā tenisā. Vēl septembrī viņa kļuva par pirmo Latvijas tenisisti dāmu vienspēļu ranga desmitniekā, bet turpinājumā viņa pakāpeniski savas pozīcijas uzlaboja. 2014.gadā ATP ranga desmitniekā dažas nedēļas atradās arī Ernests Gulbis.

Ostapenko panākumi pamanīti arī pasaulē un viņa izvirzīta prestižajai “Laureus” sporta balvai kategorijā 2017.gada lielākais atklājums jeb izlaušanās. Balvu saņēmēji tiks nosaukti otrdien.

Tikmēr Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Sevastova savā rekordaugstajā 15.pozīcijā atgriezās pēc janvāra sākumā sasniegtā pusfināla Brisbenas sacensībās. Iepriekš Latvijas pārstāve šo pozīciju bija sasniegusi arī pagājušā gada oktobrī.

Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA rangā pakāpusies par trim vietām un ieņem 273.pozīciju. Tikmēr 17 gadus vecā Vismane pakāpusies par divām pozīcijām un ir planētas 871.rakete, vēl viena septiņpadsmitgadniece Alise Čerņecka saglabā savu 1032.pozīciju, bet 18 gadus vecā Irina Ļapustina par četrām pozīcijām pakāpusies uz 1088.vietu.

Saistītie raksti

Tikmēr pasaules ranga līderpozīciju atguvusi Simona Halepa, kur to zaudēja pirms četrām nedēļām, Austrālijas atklātā čempionāta finālā piekāpjoties Dānijas pārstāve Karolīna Vozņacki, kura līdz ar uzvaru kļuva par pirmo raketi. Šajā nedēļā abas tenisistes turnīros nestartēja. Halepa planētas pirmā rakete bija kopš pagājušā gada 8.oktobra, šajā pozīcijā noturoties 16 nedēļas.

Savukārt trešo pozīciju saglabā spāniete Garvinje Mugurusa, ceturtā ir Ukrainas pārstāve Eļina Svitoļina. Tikmēr piektā ir čehiete Karolīna Plīškova, bet uzreiz aiz viņas ir Ostapenko. Septītā ir francūziete Karolīna Garsija, kamēr astoto pozīciju ieņem pieredzējusī amerikāniete Venusa Viljamsa. Uz devīto vietu pakāpusies čehiete Petra Kvitova, tādējādi uz desmito vietu nobīdot vācieti Angeliku Kerberi.

LA.lv