Foto – EPA/LETA

Ostapenko pārspēj Pavļučenkovu Birmingemas WTA “Premier” turnīra pirmās kārtas mačā 0

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko pirmdien ar rezultātu 7-6 (7:2), 6-1 uzvarēja Krievijas sportisti Anastasiju Pavļučenkovu prestižā Birmingemas WTA “Premier” sērijas turnīra pirmajā kārtā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Pirmo setu Ostapenko iesāka neveiksmīgi, zaudējot geimu pie savas serves, taču turpinājumā Latvijas tenisiste uzvarēja nākamos divus geimus un izvirzījās 2-1 vadībā. Ceturtajā geimā Ostepenko bija tuvu, lai lauztu pretinieces servi, taču Pavļučenkova atspēja breikbumbu un panāca izlīdzinājumu pirmajā setā. Latvijas tenisiste zaudēja arī nākamos divus geimus. Ostapenko bija lieliska iespēja uzvarēt astoto geimu un pirmajā setā panākt neizšķirtu, taču pretiniece atkal izšķirošā brīdī atspēlēja breikbumbu. Latvijas tenisiste uzvarēja nākamos trīs geimus, zaudējot tikai divas izspēles un panākot 6-5 vadību. Pavļučenkovai saspringtā cīņā izdevās panākt izlīdzinājumu setā, līdz ar to sekoja taibreiks, kurā pārliecinoši uzvarēt izdevās Latvijas tenisistei.

Otro setu Ostapenko iesāka lieliski, izvirzoties 4-0 vadībā, kaut arī otrajā un trešajā geimā Latvijas tenisistei nācās atspēlēties. Turpinājumā Ostapenko ieguva breikbumbu, tomēr to neizdevās izmantot. Tam sekoja geims, ko Latvijas tenisiste pie savas serves uzvarēja ar vienu zaudētu izspēli. Arī pie Pavļučenkovas serves Ostapenko zaudēja tikai vienu izspēli un varēja svinēt uzvaru.

Ostapenko, kura pagājušajā nedēļā nosvinēja savu 19.dzimšanas dienu, WTA pasaules rangā ieņem 38.vietu, kamēr 24 gadus vecā Pavļučenkova meklējama 23.pozīcijā.

Abas tenisistes savā starpā tikās pirmo reizi.

Par otrās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 55 WTA ranga punktus.

Ostapenko un Pavļučenkovas dueļa uzvarētājai otrajā kārtā bija plānots tikties ar spēcīgo rumānieti Simonu Halepu, kura bija izlikta ar trešo numuru, vai Lūsiju Safāržovu no Čehijas, tomēr svētdien Halepa atsauca dalību no sacensībām. Pēc izlozes zara pārkārtošanas Safāržovai pirmajā kārtā plānots tikties ar savu tautieti Petru Kvitovu, kura izlikta ar piekto numuru.

Pagājušajā nedēļā Ostapenko nespēja pārvarēt Hertogenbošas WTA “International” sērijas turnīra otro kārtu. Vispirms otrdien viņa pirmās kārtas mačā ar 6-1, 6-0 sagrāva serbieti Jovanu Jakšiču, bet otrajā kārtā ar 5-7, 2-6 ceturtdien piekāpās Ukrainas tenisistei Katerinai Kozlovai.

Līdz ar to Ostapenko šosezon WTA turnīros ceturtdaļfinālā ir iekļuvusi tikai divas reizes.