foto – Jānis Škapars/LETA

Ostapenko pavisam nevarīga Dohas turnīrā 1

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko Dohas WTA “Premier” turnīra otrās kārtas spēlē trešdien ar rezultātu 1-6, 3-6 zaudēja rumānietei Mihaelai Buzernesku, kurai ar dominējošu sniegumu šī bija pirmā uzvara pār ranga pirmā desmitnieka tenisisti.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Ostapenko šajā turnīrā bija izlikta ar sesto numur un pirmā kārta viņai bija brīva, līdz ar to par zaudējumu otrajā kārtā viņa saņems WTA ranga vienu punktus. Latvijas tenisiste šajā turnīrā varēja pacīnīties par vietu ranga pirmajā pieciniekā, bet zaudējums otrajā kārtā dzēsa viņas cerības uz jaunu rekordu WTA rangā.

Kā vēstīts, pirms tam otrajā kārtā Latvijas tenisiste Anastastija Sevastova ar rezultātu 6-4, 6-1 uzvarēja japānieti Naomi Osaku. Trešajā kārtā jeb astotdaļfinālā viņa tiksies ar planētas otro raketi Simonu Halepu no Rumānijas.

Ostapenko pirmajā setā savās pirmajās trīs servēs uzvarēja vien divas izspēles. Pēc nonākšanas iedzinējos ar 0-5 viņa nedaudz atguvās un nobreikoja pretinieci, taču septītajā geimā atkal zaudēja savu servi un setā piekāpās ar 1-6.

Otro setu Latvijas tenisiste iesāka ar breiku un otrajā geimā pirmo reizi mačā nosargāja savu servi. Tiesa, ceturtajā geimā Buzernesku nobreikoja Ostapenko un panāca izlīdzinājumu, turklāt turpinājumā savu servi realizēja “tīri”. Turpinājumā pēc asām diskusijām ar Andi Jušku un geima gaitā arī ar mača tiesnesi Ostapenko, spītējot dusmām, atspēlēja divas breikbumbas un neļāva pretiniecei iegūt divu geimu pārsvaru.

Tiesa, astotajā geimā viņa atkal zaudēja savu servi, bet turpinājumā setā piekāpās ar rezultātu 3-6, pretinieces pārsvaru atzīstot arī visā spēlē.

Planētas sestā rakete Ostapenko Dohas sacensībās šogad izlikta ar sesto numuru, kas pirmo kārtu devis brīvu. Savukārt viņas pretiniece noskaidrojās, kad vēl nesenā ceturtā simta tenisiste Buzernesku pirmajā kārtā ar 7-5, 6-4 apspēlēja ukrainieti Ļesju Curenko.

Šobrīd Buzernesku WTA rangā atrodas 43.pozīcijā un viņa Dohas turnīra pamatsacensībās iekļuva kā pēdējā. Rumāniete un pasaules sestā rakete Ostapenko līdz šim savā starpā nebija tikušās.