Foto – AP/LETA

Ostapenko uzvar pieredzējušo Zvonarjovu, iekļūst ceturtdaļfinālā 0

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko trešdien aizvadīja grūtu pirmo setu Krievijas pilsētā Sanktēterburgā notiekošā WTA “Premier” sērijas turnīra otrās kārtas mačā, tomēr spēja svinēt uzvaru un iekļūt ceturtdaļfinālā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Ostapenko savā pirmajā mačā pasaules sestās raketes statusā ar rezultātu 7-6 (8:6), 6-3 uzvarēja pieredzējušo mājinieci Veru Zvonarjovu, kura savulaik pasaules rangā bija otrā.

Ostapenko uzvarēja pirmajā geimā mačā, bet pēc tam zaudēja četros pēc kārtas un, lai uzvarētu pirmo setu, viņai bija jācīnās vairāk nekā stundu. Tomēr otrajā setā jau Latvijas tenisiste nodrošināja uzvaru pār WTA ranga 197.pozīcijā esošo pretinieci.

Līdz ar to Ostapenko garantējusi 100 punktu nopelnīšanu WTA rangā un piektdien ceturtdaļfinālā tiksies ar titulēto čehieti Petru Kvitovu, kura šobrīd WTA rangā atrodas 29.pozīcijā, vai 37.vietu ieņemošo rumānieti Irina Kameliju Begu.

Jau no pašas spēles ievada bija redzams Ostapenko pārsvars ātrumā, tomēr otrajā geimā, kad bija labas iespējas gūt punktu pie Zvonarjovas serves, Latvijas tenisiste pieļāva vairākas kļūdas un ļāva sajust spēles gaitu pretiniecei, kura uzreiz trešajā geimā pamanījās veikt breiku. Ostapenko uz laiku zaudēja spēles pavedienu un atdeva pretiniecei vēl vienu breiku, nokļūstot iedzinējos ar 1-4, tomēr uzreiz septītajā geimā vienu no šiem breikiem atguva, bet astotajā geimā jau pārspēja pretinieci “sausā”.

Zvonarjova sāka kļūdīties arvien vairāk un arī astotajā geimā Ostapenko bija divas breikbumbas, kuras gan pretiniecei izdevās atspēlēt, tomēr desmitajā geimā Latvijas tenisiste droši nobreikoja pretinieci, panākot izlīdzinājumu 5-5. Likās jau, ka Ostapenko pilnībā salauzusi pretinieci, tomēr 11.geimā pie rezultāta 30:0 viņa pieļāva muļķīgu kļūdu un pēc tam kļūdījās vēl vairākas reizes, atkal zaudējot savas serves geimu. Tomēr turpinājumā Ostapenko droši vēlreiz uzvarēja pie pretinieces serves, bet pēc tam taibreikā izvirzījās vadībā ar 3:0, uzvarot kopā septiņās izspēlēs pēc kārtas. Tiesa, atkal Ostapenko neizdevās tik viegli noslēgt setu, zaudējot piecās izspēlēs pēc kārtas pie savas serves un rezultāts kļuva 6:6. Šo neveiksmju periodu Ostapenko pārtrauca ar lielisku servi, bet pēc tam ar trešo setbumbu pielika punktu ļoti grūtam setam.
Otrajā setā Ostapenko uzvarēja pirmajos četros geimos un vēlāk arī panāca 5-1, tomēr pielikt punktu mačam kādu laiku neizdevās un divus geimus viņa zaudēja, tiesa, panākumu no rokām vairs neizlaida.

Pasaules sestā rakete Ostapenko šajā turnīrā ir izlikta ar otro numuru, tāpēc viņai pirmā kārta bija brīva, bet Latvijas tenisistes pretiniece noskaidrojās vien otrdien, kad Zvonarjova pirmajā setā ar 6-4 uzvarēja pasaules 28.raketi Kiki Bertensu no Beļģijas, kura pēc tam veselības likstu dēļ no turpmākas cīņas atteicās. Krievietei šī bija pirmā uzvara pār kādu pasaules ranga pirmā trīsdesmitnieka spēlētāju kopš 2015.gada, bet ranga desmitnieka spēlētājas viņa nav uzvarējusi kopš 2011.gada beigām.
Ostapenko pirmdien pasaules rangā sasniedza sev rekordaugsto sesto pozīciju. Viņa ar 33 gadus veco Zvonarjovu līdz šim nebija spēlējusi.

Zvonarjova ir titulēta tenisiste, jo karjeras laikā izcīnījusi 12 WTA raudzes turnīru titulus, kā arī divas reizes spēlējusi “Grand Slam” vienspēļu turnīru finālā, taču 2010.gadā zaudēja gan Vimbldonas, gan ASV atklātā čempionāta izšķirošajās spēlēs. Tiesa, viņai ir četri “Grand Slam” tituli dubultspēlēs, pēdējo no tiem izcīnot 2012.gadā Austrālijas atklātajā čempionātā.

Pēdējo reizi WTA turnīrā viņa uzvarēja gan 2011.gadā Dohā, tāpat Zvonarjova karjeras laikā 18 reizes zaudējusi WTA turnīru finālos.

Savulaik pasaules ranga desmitniekā Zvonarjova atradās četrus gadus.

Zvonarevas daudzsološo karjeru iespaidojušas veselības problēmas, jo 2013.gadā viņa guva nopietnu pleca traumu, pēc operācijas tenisā atgriežoties vien pēc pusotra gada pārtraukuma. Tāpat tenisiste izlaida lielāko daļu 2015.gada sezonas, bet 2016.gadā paziņoja par karjeras beigām un kļuva par māmiņu. Tomēr 2017.gadā Zvonarjova negaidīti atgriezās sacensību apritē. Vispirms viņa sacentās zemākā līmeņa ITF sacensībās, bet vēlāk iekļuva arī WTA apritē, tiekot līdz finālam 125k kategorijas turnīrā Ķīnas pilsētā Daliaņā un sasniedzot pusfinālu Taškentas WTA “International” sērijas turnīrā.

Šosezon Zvonarjovai piedalījās arī Austrālijas atklātajā čempionātā, taču zaudēja jau kvalifikācijas pirmajā kārtā, savukārt gadu iesāka tiekot līdz ceturtdaļfinālam ITF 25 000 sērijas turnīrā Pleifordā.

Ostapenko Sanktpēterburgā spēlē ceturto gadu pēc kārtas. 2015.gadā, kad tur vēl notika ITF 50 000 kategorijas turnīrs, Latvijas sportiste ieguva vienspēļu titulu, kas līdz pērnā gada Francijas atklātajam čempionātam bija prestižākais viņas karjerā. Savukārt iepriekšējos divos gados WTA statusā viņa zaudēja jau pirmajos mačos, turklāt nav spējusi uzvarēt pat setu. Tiesa, pērn viņa kopā ar polieti Alicju Rosolsku bija labākās dubultspēļu sacensībās.

Šosezon dubultspēlēs Sanktpēterburgā Ostapenko nespēlēs, līdz ar to piedzīvos lielu kritumu pāru rangā no 44.pozīcijas, kurā atrodas patlaban.

Tikmēr Zvonarjovai šī bija debija Sanktpēterburgas WTA turnīrā.

Startēt šajā turnīrā sākotnēji bija iecerējusi arī Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova, kura gan veselības likstu dēļ no šādas izdevības atteikusies. Jau nākamajā nedēļā gan Ostapenko, gan Sevastovai Tallinā plānota dalība Federāciju kausa turnīrā.

Ostapenko sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā Austrālijas atklātajā čempionātā aizkļuva līdz trešajai kārtai, cīņā par vietu astotdaļfinālā zaudējot igaunietei Anetei Kontaveitai. Tagad Ostapenko atzīst, ka viņai šajā mačā bija problēmas ar kājām.

Pirms tam Ostapenko gadu iesāka ar diviem zaudējumiem.

Ostapenko pērn jūnijā triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, sasniedzot vienu no lielākajiem panākumiem Latvijas sporta vēsturē. Viņa kļuva par pirmo Latvijas tenisisti ranga pirmajā desmitniekā un piedalījās WTA sezonas noslēguma turnīrā. Ostapenko bez triumfa “French Open” izcīnīja uzvaru arī Seulas WTA “International” turnīrā.

Pērn Ostapenko WTA pamatturnīros guva 48 uzvaras, kamēr gadu iepriekš viņa tika vien pie 19 panākumiem.

Ostapenko panākumi pamanīti arī pasaulē un viņa izvirzīta prestižajai “Laureus” sporta balvai kategorijā 2017.gada lielākais atklājums jeb izlaušanās.