Foto – LETA

Ostapenko pirmo reizi karjerā triumfē ITF 50 000 sērijas turnīrā 0

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko svētdien izcīnīja uzvaru Sanktpēterburgas ITF 50 000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību finālā, pirmo reizi izcīnot galveno trofeju šādas raudzes sacensībās.
Izšķirošajā mačā par titulu kvalifikāciju pārvarējusī Ostapenko, kura šonedēļ WTA rangā pakāpusies jau uz 239.vietu, kas ir augstākā viņas karjerā, spraigā cīņā ar 3-6, 7-5, 6-2 pārspēja rumānieti Patrīciju Mariju Tigu, kura WTA rangā atrodama 220.vietā.
Zīmīgi, ka Ostapenko vēl joprojām nav piedzīvojusi zaudējumu nevienā ITF turnīra finālā, ko spējusi sasniegt. Jaunā Latvijas tenisiste bijusi labākā sešos ITF 10 000 sērijas vienspēļu un piecos dubultspēļu turnīros, kā arī trijās ITF 25 000 sērijas dubultspēļu sacensībās.
Kvalifikācijas pārvarēšana un triumfs arī pamatsacensībās Latvijas tenisistei devis 85 WTA ranga punktus un nākamajā nedēļā pasaules rangā viņa jau būs pie labāko divsimtnieka robežas.
Pagājušā gada Latvijas sporta uzlecošajai zvaigznei šis mēnesis izvērties sekmīgs. Sākotnēji viņai bija ļoti nozīmīga loma Latvijas izlasē, palīdzot tai saglabāt vietu Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā, bet pagājušajā nedēļā aizkļuva līdz Šveicē notikušā Kroiclingenas ITF 50 000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību pusfinālam, tik tālu šādas raudzes turnīrā tiekot pirmoreiz karjerā. Tieši februārī 17 gadus vecā sportiste pirmoreiz kļuva par Latvijas vadošo tenisisti, balstoties uz pasaules rangu, bet šonedēļ pēc sekmīgā starta Kroiclingenas turnīrā nostiprinājusi savu pozīciju.
Kā ziņots, pirms tam Ostapenko Sanktpēterburgas sacensībās izcīnīja trīs uzvaras kvalifikācijā, savukārt pamatturnīra pirmās kārtas mačā pārspēja Baltkrievijas pārstāvi Olgu Govorcovu, kura WTA rangā šobrīd atrodama augstajā 141.vietā, bet turnīrā izlikta ar septīto numuru. Govorcova no cīņas izstājās, kad Ostapenko atradās vadībā ar rezultātu 6-2, 5-1. Savas karjeras augstāko vietu pasaules rangā Govorcova sasniedza 2008.gadā, kad WTA rangā pakāpās līdz 35.vietai.
Savukārt ceturtdien Ostapenko otrās kārtas mačā ar 6-1, 6-3 pieveica Akgulu Amanmuradovu no Uzbekistānas, kura 2008.gadā WTA rangā bija pakāpusies pat līdz 50.pozīcijai, bet pašlaik atrodama 200.vietā, bet ceturtdaļfinālā ar 6-7 (5:7), 6-1, 6-4 pārspēja talantīgo Ivanu Joroviču, kura pasaules rangā atrodama 308.pozīcijā. Tikmēr sestdien notikušajā pusfināla mačā Latvijas pārstāve ar 1-6, 6-2, 6-4 pieveica baltkrievieti Aļaksandru Sasnoviču, kura bija izlikta ar piekto numuru, bet pašlaik pasaules rangā atrodama 145.pozīcijā.
Neveiksmi Latvijas pārstāve ceturtdien piedzīvoja dubultspēļu turnīrā, otrajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā pārī ar krievieti Margaritu Lazarevu ar 5-7, 5-7 piekāpjoties krievietēm Margaritai Gasparjanai un Aļonai Tarasovai.
Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 15 WTA dubultspēļu ranga punktus.
Latvijas un Krievijas duets otrdien aizvadītajā pirmajā mačā ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:3) pieveica Sindiju Burgeru no Nīderlandes un Uzbekistānas tenisisti Sabīnu Šaripovu.