Ostapenko pirmo reizi karjerā Vimbldonā iekļūst pusfinālā! 0

Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko otrdien pirmo reizi karjerā sasniedza Vimbldonas tenisa turnīra pusfinālu.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Pērnā gada “French Open” uzvarētāja Ostapenko ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 7-5, 6-4 uzvarēja slovākieti Dominiku Cibulkovu.

Pusfināla sasniegšana viņai devusi 780 WTA ranga punktus, kas palīdzēs pietuvoties pirmajam desmitniekam.

Ostapenko WTA rangā ieņem 12.vietu un ar tādu pašu numuru izlikta turnīrā, kamēr Cibulkova ir reitinga 33.pozīcijā.

Pusfinālā Ostapenko tiksies ar kādreizējo ranga līderi un 2016.gada finālisti Angeliki Kerberi no Vācijas, kura WTA rangā ieņem desmito vietu. Kerbere ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6-3, 7-5 pārspēja talantīgo krievieti Darju Kasatkinu, kura rangā atrodama 14.pozīcijā.

Ostapenko jau pirmajā geimā pie pretinieces serves panāca 40:0, bet slovākiete atspēlēja piecas breikbumbas pirms Latvijas tenisistei izdevās lauzt viņas servi. Tiesa, jau nākamajā geimā Cibulkova ar “tīru” breiku revanšējās, vēlreiz Ostapenko atņemot servi ceturtajā geimā.

Uz to Ostapenko atbildēja ar vēl vienu breiku un turpinājumā uzvarēja servētājas līdz 11.geimam, kurā Latvijas pirmā rakete vēlreiz nobreikoja pretinieci un ieguva tiesības servēt par uzvaru setā. Ostapenko bija neapturama un otro geimu pēc kārtas pretiniecei neatdeva ne punkta, setā uzvarot ar 7-5.

Otrā seta trešajā geimā Latvijas tenisiste vēlreiz gana droši nobreikoja pretinieci, bet turpinājumā pie savas serves nespēja uzvarēt nevienu izspēli, kas pretiniecei ļāva panākt neizšķirtu. Turpinājumā Ostapenko atkal nobreikoja pretinieci un noturēja savu servi, panākdama jau 4-2.

Arī seta galotnā Ostapenko demonstrēja pārliecinošu spēli, droši realizēdama savas serves un setā uzvarēdama ar 6-4.

Ostapenko šajā mačā realizēja piecus “eisus” jeb netveramās serves un pieļāva četras dubultkļūdas, kamēr pretiniecei bija viens “eiss” un piecas dubultkļūdas.

Abas tenisistes iepriekš savā starpā bija spēlējušas divas reizes, abos mačos 2016.gadā Īstbornā un pērn Indianvelsā otrās kārtas cīņās uzvarot slovākietei.