Aļona Ostapenko

Ostapenko pirmo reizi šogad sasniedz WTA turnīra finālu 0

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko sestdien Lincas “International” turnīra pusfinālā svinēja uzvaru, pirmo reizi šajā sezonā iekļūstot WTA turnīra finālā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Ostapenko (WTA 72.) pusfinālā ar rezultātu 1-6, 7-6 (7:5), 7-5 uzvarēja Krievijas tenisisti Jekaterinu Aleksandrovu (WTA 35.), kura turnīrā bija izlikta ar astoto numuru.

Spēles sākums Ostapenko nebija veiksmīgs, jo jau pie savas pirmās serves viņa sākotnēji nonāca iedzinējos ar rezultātu 0:40, bet īsi pēc tam iesita bumbiņu tīklā (0-2). Pie pretinieces otrās serves Ostapenko ieguva breika iespēju, tomēr Aleksandrova panāca izlīdzinājumu un neilgi pēc tam izvirzījās vadībā ar 3-0. Pie savas otrās serves Ostapenko pretinieci piespieda skraidīt no vienas laukuma puses uz otru, gūstot ātru uzvaru, taču jau nākamajā izspēlē neizdevās realizēt divus breikpunktus (1-4).

Neveiksmes Ostapenko piemeklēja arī sestajā geimā, Latvijas tenisistei pieļaujot vairākas kļūdas, kas Aleksandrovai deva iespēju pie savas serves uzvarēt setu. Krievijas tenisiste ātri ieguva 30:0 pārsvaru, bet vēlāk ar precīzām un spēcīgām servēm svinēja uzvaru pirmajā setā.

Otrais sets ne ar ko neatšķīrās no spēles sākuma, jo pie pirmās iespējas Aleksandrova lauza Ostapenko servi un īsi pēc tam droši izservēja savu geimu, panākot 2-0. Turpmākajos trijos geimos spēlētājas visai pārliecinoši nosargāja savas serves, bet izlīdzinājumu ar pirmo breikbumbu sestajā geimā panāca Ostapenko. Neilgi pēc tam Latvijas tenisiste panāca jau 4-3 un, dodoties atpūtā, viņas sejā jau bija manāms smaids.

Arī pie nākamās serves Aleksandrovai bija problēmas, jo Ostapenko piekopa agresīvu spēles stilu, bieži mainot sitienu virzienu. Šāda uzbrukuma taktika ļāva iegūt trīs breikbumbas, tomēr tās neizdevās izmantot. Šādu rīcību Latvijas tenisistei nepiedeva Aleksandrova, kura devītajā geimā izmantoja Ostapenko nepiespiestās kļūdas un pirms savas serves panāca svarīgo 5-4. Dinamiskās spēles un vairāku kļūdu dēļ Aleksandrova ātri tika nobreikota, bet viņa zaudēto atspēlēja 11.geimā, panākot 6-5.

Ostapenko 12.geimā neļāva Aleksandrovai izservēt uzvaru mačā, bet taibreikā viņa jau pie pirmās iespējas lauza pretinieces servi, panākot 2:0. Aleksandrova pie Ostapenko trešās serves ieguva minibreiku, bet īsi pēc tam izlīdzināja rezultātu (3:3). Taibreika izskaņā rezultāts atkal bija neizšķirts 5:5, bet neilgi pēc tam minibreiku ieguva Ostapenko un vēlāk ar savu servi guva uzvaru otrajā setā.

Trešo setu abas tenisistes iesāka laužot pretinieces servi, bet turpinājumā guva uzvaras pie savas serves. Izšķirošs brīdis trešajā setā bija desmitajā geimā, kad Aleksandrova ieguva divu mačbumbu pārsvaru, taču nevienu no tām uzreiz neizdevās realizēt, Ostapenko vēlāk panākot neizšķirtu 5-5. 11.geimā Ostapenko piespieda kļūdīties Aleksandrovu, izvirzot sevi ļoti pateicīgā situācijā, kuru viņai pie savas serves izdevās izmantot, lai arī pretiniece panāca 40:40.

Ostapenko uzvaru svinēja ar otro mačbumbu, jo bumbiņu pāri tīklam nepārsita Aleksandrova. Līdz ar to Latvijas tenisiste svētdien aizvadīs savu pirmo šīs sezonas finālu.

Par fināla sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 180 WTA vienspēļu ranga punktus, tādējādi nākamnedēļ viņai gaidāms kāpums rangā.

Finālā šī Ostapenko tiksies ar 15 gadus veco amerikānieti Kori Gaufu (WTA 110.), kura svētdien Lincā piedalīsies savā pirmajā WTA turnīra finālā.

Ostapenko kāda turnīra pusfinālā spēle pirmo reizi kopš pērnā gada Vimbldonas čempionāta, bet titula mačā viņa nav spēlējusi kopš 2018.gada pavasara, kad cīnījās par Maiami turnīra trofeju.