Aļona Ostapenko

Ostapenko pirmo reizi šosezon uzvar TOP 20 tenisisti 0

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko trešdien Birmingemas WTA “Premier” sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar 6-3, 6-4 uzvarēja Lielbritānijas tenisisti Johannu Kontu.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Ostapenko WTA rangā ieņem 37.vietu, bet viņas pretiniece Konta šobrīd ieņem 18.vietu, turklāt dzimtenē notiekošajā Birmingemas turnīrā viņai bija piešķirts septītais numurs.

Ostapenko pirmo reizi šosezon uzvarējusi ranga TOP 20 tenisisti, turklāt tikai otro reizi šogad vienā turnīrā tikusi pie divām uzvarām pēc kārtas.

Trešajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā Ostapenko tiksies ar horvātieti Petru Martiču (WTA 25.) vai krievieti Margaritu Gasparjanu (WTA 62.).

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 100 WTA ranga punktus.

Ostapenko jau mača sākumā pie savas serves nonāca iedzinējos ar 0:40, taču turpinājumā atspēlēja četras breikbumbas un veiksmīgi nosargāja savu servi. Jau nākamajā geimā viņa pārliecinoši nobreikoja pretinieci, panākdama 2-0. Turpinājumā samērā droši uzvarēja servētājas. Astotajā geimā Ostapenko bija iespēja noslēgt setu, bet pretiniece atspēlēja breikbumbu. Tiesa, sekojošajā geimā Latvijas otrā rakete pārliecinoši realizēja savu servi un panāca 6-3.

Otrais sets iesākās ar smagiem diviem geimiem, kurā tenisistes apmainījās divām atspēlētām breikbumbām. Turpinājumā gan Ostapenko lauza pretinieces servi un ieguva viena geima pārsvaru, taču sestajā geimā pieļāva divas dubultkļūdas, kas britu tenisistei ļāva izlīdzināt rezultātu – 3-3. Tiesa, jau nākamajā geimā Ostapenko nobreikoja pretinieci un atguva vadību.

Pārtraukumā pēc trenera Krišjāņa Stabiņa norādēm Ostapenko neizdevās uzvarēt izspēli savā serves geimā, taču uzreiz tika mainīta rakete un ar spēcīgiem sitieniem izdevās uzvarēt geimu un panākt 5-4. Sekojošajā geimā Konta ar grūtībām nosargāja savu servi, bet turpinājumā Ostapenko servēja par uzvaru mačā. Latvijas tenisiste devītajā geimā pieļāva dubultkļūdu, bet vēlāk ieguva mačbumbu, kuru ar otro servi realizēja.

Jau ziņots, ka Ostapenko pirmdien Birmingemas turnīra vienspēļu pirmajā kārtā 6-0, 6-2 pārspēja vien 18 gadus veco polieti Igu Švjateku (WTA 65.), kura pirms tam pārvarēja turnīra kvalifikāciju. Tikmēr Konta pirmās kārtas spēlē ar 6-4, 6-2 apspēlēja Igaunijas pirmo raketi Aneti Kontaveitu, kura reitingā ir 20.pozīcijā.

Ostapenko ar Kontu tikusies piecas reizes, izcīnot divas uzvaras.