Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko Prāgā uzvar rangā augstāk esošu pretinieci 0

Foto – EPA/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko sev līdz šim veiksmīgajā māla seguma sezonā otrdien ar uzvaru sāka Prāgas WTA “International” sērijas turnīru.

Latvijas tenisiste ar rezultātu 6-4, 6-3 uzvarēja rangā augstāk esošo ukrainieti Ļesju Curenko un līdz ar to viņa šosezon uz māla seguma laukumiem jau izcīnījusi deviņas uzvaras 11 mačos.

Otrajā kārtā Ostapenko tiksies ar bijušo pasaules ranga līderi Karolīnu Vozņacki no Dānijas, kuru iepriekšējos divos mačos spējusi pieveikt.

Spēles pirmajā geimā Ostapenko pieļāva trīs dubultkļūdas un pretiniecei bija breikbumbas iespēja. Arī turpinājumā spēles iesākumā daudz pārliecinošāk darbojās Curenko, tomēr Ostapenko noturēja savu servi, iespēlējās un sestajā geimā pati tika pie pirmajām breikbumbām, trešo no tām izmantojot.

Uzreiz nākamajā geimā Curenko uzvarēja pirmajās trijās izspēlēs, kas līdz ar to bija trīs nozīmēja trīs breikbumbas, bet Ostapenko tās ļoti ātri atspēlēja ar lieliskām servēm. Tomēr ceturto breika iespēju Curenko izmantoja un atguva deficītu. Kaut Ostapenko spēlēja daudz pārliecinošāk un ukrainietei viņas spēcīgie sitieni sagādāja lielas grūtības, dažbrīd Latvijas sportistei pašai atkal bija problēmas ar servēm, tāpēc arī nākamajos trijos geimos uzvarēja serves uzņēmējas. Tas gan nozīmēja, ka Ostapenko pirmajā setā svinēja uzvaru ar rezultātu 6-4.

Saistītie raksti

Kaut pirmā seta otrajā pusē Curenko nespēja uzvarēt trijos savas serves geimos pēc kārtas, otrā seta ievadā viņa paņēma pirmos divus geimus. Tomēr turpinājumā jau laukumā dominēja Latvijas tenisiste, uzvarot nākamajos četros geimos. Kaut vienu reizi viņa vēl zaudēja savu servi, dueļa beigas tika nospēlētas pārliecinoši un Ostapenko nepilnu 80 minūšu laikā sasniedza turnīra otro kārtu.

Pirmās kārtas pārvarēšana Ostapenko devusi 30 WTA ranga punktus, bet Curenko piedzīvoja zaudējumu sestajā mačā pēc kārtas.
Latvijas tenisistes nākamā pretiniece Vozņacki sacensībās izlikta ar otro numuru un pirmajā kārtā otrdien ar 6-0, 7-5 pārspēja japānieti Misaki Doi.

LA.lv