Foto-LETA/AFP

Ostapenko Romā apstājas pret pasaules ceturto raketi 0

Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Romas WTA “Premier” sērijas turnīra astotdaļfināla mačā ar rezultātu 1-6, 4-6 zaudēja talantīgajai spānieti Garvinjei Mugurusai.
Ostapenko pašlaik WTA rangā ieņem 39.pozīciju, kamēr 22 gadus vecā Mugurusa ir planētas ceturtā rakete. Abas tenisistes savā starpā tikās pirmo reizi.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Latvijas tenisistei veiksmīgs bija otrā seta sākums, kurā izdevās izvirzīties 4-1 vadībā, tomēr galā tika atzīts pretinieces pārākums.

Pirmajā setā jau otrajā geimā pretiniece lauza Ostapenko servi, tādējādi Latvijas tenisiste nokļuva iedzinējos ar 0-2. Trešajā geimā Ostapenko uzvarēja pirmās divas izspēles un pēc tam ieguva arī breikbumbu, taču Mugurusa to atspēlēja un geimu uzvarēja. Turpinājumā Latvijas tenisiste uzvarēja geimu pie savas serves, taču tam sekoja divi zaudējumi. Pie savas nākamās serves Ostapenko uzvarēja tikai vienu izspēli, bet seta noslēdzošajā geimā Latvijas tenisiste zaudēja visās izspēlēs.

Otrā seta pirmajā geimā Ostapenko atspēlēja breikbumbu un guva uzvaru. Turpinājumā pie pretinieces serves Latvijas tenisiste panāca neizšķirtu 40:40, taču geimu zaudēja. Trešo geimu Ostepenko uzvarēja pārliecinoši, pie savas serves zaudējot tikai vienu izspēli. Pēc tam Latvijas tenisiste ieguva divas breikbumbas, kuras pretiniece atspēlēja, taču Ostapenko izdevās lauzt pretinieces servi un panākt 3-1 vadību. Nākamajā geimā pie savas serves Ostapenko zaudēja tikai vienu izspēli un palielināja savu pārsvaru otrajā setā. Mugurusa uzvarēja savu servi un pēc tam uzvarēja arī nākamo geimu. Ostapenko atspēlēja trīs breikbrumbas, taču piekāpās pretiniecei. Mugurusa uzvarēja trešo geimu pēc kārtas un panāca neizšķirtu 4-4. Turpinājumā Ostapenko nespēja uzvarēt nevienu izspēli pie savas serves, savukārt spāniete uzvarēja nākamo geimu, gūstot panākumu setā un arī visā mačā.

Ostapenko otrdien šī turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 6-3, 6-1 pieveica pēdējās nedēļās ļoti sekmīgi dubultspēļu turnīros spēlējošo Kristīnu Mladenoviču no Francijas un izcīnīja pirmo uzvaru uz māla seguma šosezon.
Savukārt otrās kārtas mačā Ostapenko ar rezultātu 6-1, 6-1 apspēlēja Moniku Puigu no Puertoriko, kura iepriekš pārvarēja šo sacensību kvalifikāciju un rangā atrodas 57.vietā. Otrās kārtas pārvarēšana Latvijas sportistei devusi 105 WTA ranga punktus.

Šosezon Ostapenko, ņemot vērā arī kvalifikācijas cīņas, WTA turnīros izcīnījusi 11 uzvaras 23 mačos. Savukārt pamatturnīru mačos viņai ir desmit uzvaras 18 cīņās.