Sports

Ostapenko Sanktpēterburgā tiek pamatturnīrā 0

foto: Ralf Reinecke/flickr.com

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko otrdien guva uzvaru arī Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā notiekošā ITF 50 000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību kvalifikācijas trešās kārtas mačā, iekļūstot pamatsacensībās.

Ostapenko, kura šonedēļ WTA rangā pakāpusies jau uz 239.vietu, kas ir augstākā viņas karjerā, bet kvalifikācijā bija izlikta ar otro numuru, ar 6-4, 4-6, 6-4 pieveica kvalifikācijas septīto raketi Anhelinu Kaļiņinu no Ukrainas, kura pasaules rangā ieņem 286.vietu.

Kvalifikācijas pārvarēšana un gaidāmā dalība pamatturnīrā Latvijas tenisistei devusi sešus WTA ranga punktus, bet viņas pretiniece pirmajā kārtā būs Baltkrievijas pārstāve Olga Govorcova, kura WTA rangā šobrīd atrodama augstajā 141.vietā, bet turnīrā izlikta ar septīto numuru.

Svētdien pirmajā kārtā Ostapenko ar 6-1, 6-1 pārliecinoši uzveica Vladu Ekshibarovu no Uzbekistānas, kura pašlaik pasaules rangā ieņem 515.vietu, bet turpinājumā ar 6-2, 6-0 tika uzveikta arī Jeļizaveta Jančuka no Ukrainas, kura WTA rangā atrodama 335.vietā.

Vēlāk otrdien Ostapenko duetā ar krievieti Margaritu Lazarevu uzsāka dalību dubultspēļu pamatturnīrā, pirmajā mačā ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:3) pieveicot Sindiju Burgeru no Nīderlandes un Uzbekistānas tenisisti Sabīnu Šaripovu.

Par otrās kārtas jeb ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 15 WTA dubultspēļu ranga punktus.

Vēl tikai sestdien Ostapenko cieta neveiksmi Šveicē notikušā Kroiclingenas ITF 50 000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību pusfinālā. Līdz šim Ostapenko ITF 50 000 raudzes turnīrā nebija tikusi tik tālu. Iepriekš šomēnes 17 gadus vecā sportiste kļuva par Latvijas vadošo tenisisti, balstoties uz pasaules rangu, bet šonedēļ pēc sekmīgā starta Kroiclingenas turnīrā nostiprinājusi savu pozīciju.

LA.lv